TechTalk Special Edition III - Java i JavaScript to całodniowa konferencja stworzona przez specjalistów dla specjalistów.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

13 marca organizowana jest trzecia edycja konferencji, na której specjaliści od języków Java i JavaScript podzielą się swoimi doświadczeniami. To wydarzenie dla specjalistów IT.

– TechTalk to konferencja dla wszystkich spragnionych porządnej dawki wiedzy technologicznej, networkingu, dyskusji i wymiany doświadczeń – opowiada Agata Wabnic, Senior Employer Branding Specialist w Capgemini.

To właśnie pracownicy Capgemini Software Solutions Center od trzech lat przygotowują to spotkanie.

Wirtualni asystenci

O tworzeniu wirtualnych asystentów, a więc tzw. chatbotów, opowie Mieczysław Suska, architekt i deweloper z prawie 15-letnim doświadczeniem w branży IT.

"Legenda głosi, że język JavaScript powstał w 10 dni, a jego twórca stworzył go na kacu. W sumie, patrząc na niektóre obszary tej technologii, można odnieść wrażenie, że jest w tym jakaś część prawdy" - czytamy w zapowiedzi prelekcji eksperta.

"Nie zmienia to jednak faktu, że dzisiaj JavaScript jest wszędzie, dzięki tej technologii tworzymy serwisy WWW, wydajne serwery czy rozwiązania oparte na uczeniu maszynowym i sztucznej inteligencji. W języku JavaScript możemy także stworzyć wirtualną asystentkę lub asystenta i właśnie tym zagadnieniem chciałbym się zająć podczas mojej prelekcji" - podkreśla w zapowiedzi swojego wystąpienia.

Marta Sajdak, Full Stack Software Developer we wrocławskim oddziale Capgemini Software Solutions Center, w trakcie spotkania pokaże, jak przetestować złożone interakcje użytkownika na stronie za pomocą Karmy i Jasmine – przydatnych narzędzi do testowania kodu w czasie rzeczywistym.

Developer w chmurze

Z kolei Daniel Zieliński, Senior Solution Architect w poznańskim oddziale Capgemini, podkreśla w zapowiedzi wydarzenia, że chmura publiczna ewoluuje w zawrotnym tempie, oferując coraz to nowe usługi i możliwości tworzenia systemów informatycznych.

"Maszyny wirtualne, kontenery, serverless... Czy to aby na pewno zajęcie dla developera? Jak wyglądała praca developera wczoraj, jak wygląda dziś i gdzie będziemy w niedalekiej przyszłości? I wreszcie, czy jest coś, co pozwoli nam się zorientować, dokąd właściwie zmierza rola developera w świecie IT?" – na te pytania zamierza odpowiedzieć w swojej prezentacji.

A to tylko przykłady, bo prelegentów będzie więcej niż przed rokiem.

– Dodatkowo na koniec, jako zwieńczenie konferencji, przygotowaliśmy debatę, do której zaprosiliśmy gości z wrocławskich grup IT oraz specjalistów z różnych dziedzin, aby porozmawiać o trendach na nadchodzące miesiące oraz o tym, jak wygląda teraz praca programistów – zapowiada Agata Wabnic, jedna z organizatorek konferencji.

TechTalk Special Edition III – Java i JavaScript odbędzie się już 13 marca o godz. 9 w Hotelu Ibis Styles we Wrocławiu. Szczegóły konferencji znajdziecie na stronie www.techtalkse.pl.

Pomogą dzieciom

TechTalk Special Edition III ma również wymiar charytatywny. Przy każdej edycji wspierana jest wybrana fundacja. W ubiegłym roku było to Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci, w tym roku 100 procent kwoty, którą muszą zapłacić uczestnicy za bilety cegiełki, zostanie przekazane na poczet kolonii dla podopiecznych Fundacji „Pociecha”.

To organizacja non profit, która troszczy się o dzieci z rodzin ubogich i niewydolnych wychowawczo. Wspiera świetlice środowiskowe (we Wrocławiu, Gdańsku i Opolu), które są placówkami wsparcia dziennego, znajdują się w pobliżu miejsca zamieszkania dzieci, do których przychodzą one po szkole.

– Lubimy dzielić się nie tylko wiedzą, przy okazji tak dużej imprezy chcemy przekazać pomoc, dać szansę tym, którzy nie zawsze mają łatwy start – opowiada Agata Wabnic z wrocławskiego Capgemini.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem