Smog. Przez ostatnie dni oddychaliśmy bardzo dobrym powietrzem. Ale to głównie zasługa silnych wiatrów, a nie zmian wprowadzanych na Dolnym Śląsku.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

O tym, jak na stałe pozbyć się smogu z naszego regionu, będziemy rozmawiać w najbliższy poniedziałek podczas konferencji „Dolny Śląsk bez smogu”, organizowanej we Wrocławiu przez „Gazetę Wyborczą”.

Dolny Śląsk bez kopciuchów

Wiadomo, że trzeba przede wszystkim wymienić kopciuchy, czyli najbardziej trujące kotły i piece na węgiel. Można to zrobić, korzystając z bardzo korzystnych dopłat – państwowych i od samorządów.

Podczas naszej konferencji ocenimy, co do tej pory udało się zmienić, jakie działania są skuteczne, a co trzeba poprawić. Chcemy też skorzystać z doświadczeń Krakowa, który jest najbardziej zaawansowany w działaniach antysmogowych.

Dlatego na naszą konferencję zaprosiliśmy różne osoby, które zajmują się poprawą jakości powietrza na Dolnym Śląsku. Rozpocznie się ona 2 marca o godz. 12 w sali 218A w budynku A Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego przy ul. Uniwersyteckiej 22/23.

Wstęp jest wolny. Prosimy jednak o rejestrację na portalu bilety.cojestgrane24.pl. Tam też (oraz na naszym profilu na Facebooku) znajdziecie program konferencji.

Uczestnicy konferencji Dolny Śląsk bez smogu

* Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego

* Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy

* Katarzyna Szymczak-Pomianowska, dyr. Departamentu Zrównoważonego Rozwoju w Urzędzie Miejskim Wrocławia

* Paweł Ścigalski, pełnomocnik prezydenta Krakowa ds. jakości powietrza

* Maciej Zathey, dyrektor Instytutu Rozwoju Regionalnego

* Krzysztof Smolnicki, Dolnośląski Alarm Smogowy

* Marek Gawroński, wiceprezes Volvo Polska ds. relacji z sektorem publicznym oraz dyrektor ds. sprzedaży na Polskę i kraje bałtyckie

* Łukasz Wilczewski, General Manager w Oxytree SA

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Wiele się mówi o kotłach które nie kopcą. Dobrze jest prześledzić rynek i wybrać kocioł lokalnego producenta. Wiadomo, że w życiu różnie bywa i czasem trzeba jakaś cześć wymienić. Tak samo z autami.... kupisz BMW, zapłacisz za części krocie. Dlatego przy wyborze kotła ważne byli dla mnie trzy czynniki: wygoda użytkowania, dobry serwis i ekologia przede wszystkim. Kupiliśmy z mężem EEI PELLETS Kostrzewa i z całego serca polecam
  już oceniałe(a)ś
  1
  1