Czy w branży IT płeć ma znaczenie? A wiek? Jak przebiega zderzenie młodzieńczego zapału z wieloletnim doświadczeniem? Zapraszamy na debatę o różnorodności.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

We wrześniu rozpoczął się cykl wrocławskiej „Wyborczej” pod nazwą „IT mówi do IT”. Wraz z ekspertami z branży informatycznej rozmawialiśmy już m.in. o seniorach w IT i rynku pracownika, a także atrybutach nowoczesnego informatyka.

Podyskutujmy

Na styczniowym spotkaniu poruszymy temat różnorodności w branży informatycznej. Czy wiek, płeć, doświadczenie lub pochodzenie z danego kraju wpływa na pracę projektową? Czy zespoły różnorodne pracują lepiej?

Poruszymy też zagadnienie interdyscyplinarności zespołów, zderzenia starych i nowych technologii oraz różnorodności branż, dla której IT tworzy software. Wraz z ekspertami zastanowimy się nad różnorodnością samych firm: jak wygląda praca w start-upie, a jak w wielkiej korporacji.

Zapraszamy już w najbliższy wtorek do Klubokawiarni Mleczarnia (poziom -1). Początek konferencji o godz. 17.30. W spotkaniu wezmą udział eksperci z firm Capgemini, Unit4 i Sente.

Nasi goście

Spośród prelegentów będzie można posłuchać Przemka Kromołowskiego. To starszy architekt oprogramowania. W Capgemini Software Solutions Center od 2019 r., w branży IT pracuje od 17 lat, obecnie odpowiedzialny jest za architekturę i wdrożenie platformy handlu obligacjami korporacyjnymi dla jednego z największych banków inwestycyjnych świata. Prywatnie mąż, ojciec i właściciel dwóch beagli.

Tatsiana Viarbitskaya to z kolei Technical Senior Project Manager. W Capgemini Software Solutions Center prowadzi projekty IT od 2018 r. Jest odpowiedzialna za projekty w sektorze finansowym dla klientów z USA. Interesuje się zagadnieniami związanymi z zarządzaniem w branży IT. Ukończyła studia doktoranckie na Politechnice Wrocławskiej na Wydziale Elektroniki. Z branżą IT związana ponad 10 lat.

Na spotkaniu posłuchać będzie można również Tomka Prusa. To Global Documentation Manager w Unit4. Absolwent Wydziału Elektroniki i Telekomunikacji Politechniki Wrocławskiej, od 11 lat w branży technical communication jako Technical Writer i Documentation Manager. Od czterech lat opiekuje się dokumentacją produktową i tłumaczeniami dla największych produktów Unit4. Pasjonat i propagator dobrych treści technicznych. Współorganizator cyklu meetupów pod nazwą #MeetContentWRO. W wolnych chwilach podróżuje oraz interesuje się piłką nożną i polityką.

Marta Dembińska jest związana z IT od 14 lat. Teraz zajmuje stanowisko Lead Quality Managera w międzynarodowym projekcie w Unit4. Doświadczenie zdobyła jako „szara eminencja” Unit4 w zakresie obsługi klienta końcowego, analizy biznesowej oraz jakości oprogramowania. Razem z mężem zafascynowana psem Zorką, Jack Russell terrierem.

W debacie weźmie udział także Paweł Klimczyk. Jest założycielem firmy programistycznej Gemotial, gdzie aktywuje potencjał programistów przez wspólne rozwiązywanie nieszablonowych problemów biznesowych. Gemotial skupia się na wytwarzania oprogramowania dla klientów zachodnich oraz aktywnie rozwija dwa startupy: jobesto.com oraz limalima.pl

W przeszłości współorganizator spotkań wrocławskiej grupy WrocNET oraz cyklu spotkań geekweekwro.pl.

Należy do stowarzyszeń: ITCorner i PTI. Jest prezesem fundacji WrocIT. Jest również okazjonalnym prelegentem, trenerem i mentorem.

Motor innowacji w branży IT

Moderatorką spotkania będzie Agnieszka Eisele, dziennikarka i redaktorka (m.in. w „Gazecie Wyborczej”).

- Nie ma drugiej takiej branży, w której różnorodność grałaby równie ważną rolę. I jeśli chodzi o wielość specjalizacji, technologii, ale także mnogość obsługiwanych branż i realizowanych projektów - opowiada Agnieszka Eisele. - Co najważniejsze, w IT pracuje się w różnorodnych zespołach, a wielokulturowość pozwala czerpać z mądrości innych i też wymaga dobrego zarządzania. Podczas debaty "IT dla IT" wspólnie z ekspertami z Capgemini i Unit4 będziemy dyskutować, jak różnorodność buduje zaangażowanie i odpowiedzialność zespołów oraz wyzwala kreatywność, będącą motorem innowacji w branży IT

W czasie swojej kariery medialnej Agnieszka Eisele odbyła wiele staży oraz praktyk dziennikarskich i redaktorskich m.in. w rozgłośniach radiowych, stacjach telewizyjnych i prasie, w tym również szkolenie „The Ingredients of Journalism: Craft and Ethics”, zorganizowane przez Poynter Institute. Od zawsze specjalizowała się w tematyce gospodarczej, również dotyczącej branży IT.

Pracowała w firmach z branży PR i prowadziła wykłady dla studentów dziennikarstwa Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we Wrocławiu. Od 2012 r. pracuje w korporacjach – pełni role koordynatora komunikacji zewnętrznej i wewnętrznej. Do dziś współpracuje z „Gazetą”.

Organizatorem cyklu „IT mówi do IT” jest „Gazeta Wyborcza”. Dla uczestników mamy gratis prenumeratę „Wyborczej”.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Dlaczego imion i nazwisk Ukraińców nie piszemy po ludzku tylko jakieś wygibusy "angielskie"? Przecież naszymi literami wszystkie się bardzo ładnie zapisze a do tego bezbłędnie przeczyta... Może poza ł i akcentem..
  już oceniałe(a)ś
  0
  0