WOŚP 2020 Wrocław. Zachęcamy do licytowania spaceru po Wrocławiu z profesorem Jerzym Buzkiem, byłym premierem i przewodniczącym Parlamentu Europejskiego.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Licznik WOŚP cały czas rośnie, w niedzielę o północy przekroczył 115 mln zł, ale akcje i zbiórka cały czas trwają. Ty też masz szansę wylicytować niezwykłą wędrówkę po mieście z prof. Jerzym Buzkiem. Przewodniczką będzie Beata Maciejewska, dziennikarka „Gazety Wyborczej” i autorka wrocławskich „Spacerowników”.

Cena o godz. 9 wynosiła 4900 zł, ale wciąż można licytować. Suma w całości zostanie przeznaczona na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, której finał zaplanowano na najbliższą niedzielę, 12 stycznia.

Ponieważ premier Buzek jest profesorem nauk technicznych, w programie spaceru na pewno znajdą się unikatowe zabytki techniki lub konstrukcje, które nie są udostępniane turystom.

Spacer potrwa około czterech godzin, po nim planujemy wspólny obiad. Zorganizujemy go wiosną, w terminie dogodnym dla wszystkich. Na spacer zapraszamy jedną rodzinę lub grupę przyjaciół (cztery-pięć osób). Oczywiście można wylicytować taki spacer tylko dla jednej osoby.

We Wrocławiu jest wiele takich miejsc, choćby strych kościoła św. Doroty, na którym zmieściłaby się siedmiopiętrowa kamienica. Jest cudem z 600-letnią metryką. Wejście jest dosyć skomplikowane – z kruchty do klatki schodowej wieży, która jest tak wąska, że trzeba maszerować gęsiego. Ale po pokonaniu 100 kamiennych stopni można podziwiać arcydzieło średniowiecznych cieśli. Budowla miała szczęście, bo nawet z oblężenia Festung Breslau wyszła ze stosunkowo niewielkimi stratami.

Albo wieża ciśnień przy ul. Na Grobli – prawie 50 m wysokości, jej fasadę porównywano do Pałacu Wielkich Mistrzów w Malborku albo angielskich wież mieszkalnych. W jednym budynku umieszczono zbiornik czystej wody i wszystkie maszyny. W całej Europie nie ma drugiego takiego rozwiązania.

Licytacja spaceru prowadzona jest na Allegro. Link znajdziecie TUTAJ (kliknij!)

Gazeta Wyborcza włącza się w pomoc. Pieniądze zebrane w puszce w całości zostaną przekazane na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Wesprzyj naszą puszkę na www.siepomaga.pl/gwwosp

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem