Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Minęło już 10 lat, odkąd 8 grudnia 2010 r. w siedzibie Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci pojawił się Radek Bielecki z wrocławskiego kabaretu Neo-Nówka.

Jako posłaniec dobrej nowiny – zaproponował, że razem z Michałem Gawlińskim i Romanem Żurkiem z kabaretu zgromadzą artystów, którzy zagrają koncert charytatywny, prowadzony przez kabaret Neo-Nówka.

W tym roku tradycja zostanie podtrzymana. Na scenę znów wyjdzie Neo-Nówka, a zaśpiewają Mela Koteluk i Robert Janowski.

- Tradycyjnie odbędzie się licytacja wyjątkowych dzieł sztuki, ale także niepowtarzalnych wrażeń, jakie można sobie zafundować, licytując lot samolotem czy też indywidualne zwiedzanie Wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego z prezesem Radosławem Ratajszczakiem. W przerwie koncertu na wszystkich chętnych czekać będzie loteria charytatywna, w której co drugi los wygrywa. Będzie można również upolować coś dla siebie lub kogoś bliskiego w naszym sklepiku z niezwykłościami podarowanymi przez artystów, rzemieślników, pisarzy - tłumaczy Magdalena Sysło z Fundacji.

Wrocławskie hospicjum od kilkunastu lat pomaga rodzinom, w których są nieuleczalnie i przewlekle chore dzieci. Niesie im pomoc w ich własnych domach. I to dla nich powstanie teraz we Wrocławiu Dom Opieki Wyręczającej, pierwszy w zachodniej Polsce (najbliższe ośrodki są w Rzeszowie, Łodzi i Gdańsku). W tym roku cały dochód z koncertu zostanie przeznaczony na budowę ośrodka. 

Również tegoroczna Fabryka św. Mikołaja wspierała budowę Domu Opieki Wyręczającej. „Wyborcza Wrocław” razem z Fundacją Agora organizuje akcję już od 16 lat. 

- Ośrodek ten będzie jedynym takiego rodzaju miejscem we Wrocławiu i w województwie dolnośląskim, jak również w całej zachodniej części naszego kraju - dodaje Sysło.

Koncert rozpocznie się 9 lutego o godzinie 18. Bilety można zakupić w kasach NFM oraz przez internet na stronie nfm.wroclaw.pl.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.