Sławy polskiej sceny kabaretowej, znani aktorzy i osobowości telewizyjne zagrają w sobotę w centrum handlowym Aleja Bielany. To akcja charytatywna na rzecz Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci, która na terenie Dolnego Śląska wspiera kilkuset podopiecznych.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 11 od prezentacji artystów. Na scenie pojawią się m.in. Robert Janowski, Małgorzata Pieńkowska, malarz Tomasz Sętowski, rysownik Henryk Sawka, Małgorzata Czyżycka z Kabaretu Ciach i Iza Kała.

Mariusz Kałamaga
Mariusz Kałamaga  mat. prasowe

Na godz. 12 planowany jest pierwszy mecz, w którym zagrają Mariusz Kałamaga i Radosław Bielecki. Później będzie można z nimi porozmawiać i zrobić zdjęcia. O godz. 14 rozpocznie się drugi mecz - rywalizować będą Marek Kościkiewicz i Przemysław Sadowski. A na koniec Tenisowej Alei Gwiazd przewidziano mecz Karola Strasburgera z Krzysztofem Hankem oraz spotkanie z Radkiem Bieleckim, gwiazdą kabaretu Neo Nówka.

Jak zapewniają organizatorzy, również goście galerii będą mogli spróbować swoich sił w pojedynku w tenisa ze swoim idolem.

Karol Strasburger podczas Turnieju Artystów w Szczecinie
Karol Strasburger podczas Turnieju Artystów w Szczecinie  CEZARY ASZKIEŁOWICZ

Poza tym klienci Alei Bielany będą mogli obejrzeć pokaz żonglerki piłkarskiej w wykonaniu Pawła Skóry, mistrza świata we freestyle football. I porozmawiać z trenerami tenisa ziemnego. Dla dzieci zostaną przygotowane konkursy z nagrodami, a animatorki będą wykonywać na twarzach bajkowe makijaże.

– Artyści umówili się, że aby wyjść na kort, każdy z nich wrzuci pieniądze do puszki naszych wolontariuszy, których będzie można spotkać podczas Tenisowej Alei Gwiazd – mówi Beata Hernik z Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.

Fundację mogą też wspomóc goście Alei Bielany. - Wszystkie zebrane środki zostaną przeznaczone na budowę Domu Opieki Wyręczającej – dodaje Beata Hernik.

– Poprzez różnorodne wydarzenia sportowe chcemy zachęcić naszych odwiedzających do aktywności ruchowej i promować zdrowy styl życia - mówi Krzysztofa Gromada, koordynator marketingu Alei Bielany. - Mecz tenisowy to dla nas nowość, ale jestem pewna, że wspólnie uda nam się wesprzeć Fundację Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.

Tenisowa Aleja Gwiazd to jedno z wydarzeń towarzyszących 4. Halowym Mistrzostwom Artystów w Tenisie Ziemnym 2020. Organizowana jest w godzinach 11-18. Wstęp jest bezpłatny.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem