Fabryka św. Mikołaja razem z darczyńcami zebrała w tym roku 168,2 tys. zł. Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci otrzymała część potrzebnej kwoty do rozpoczęcia budowy Domu Opieki Wyręczającej.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

„Wyborcza Wrocław” razem z Fundacją Agora organizuje akcję charytatywną Fabryka św. Mikołaja już od 16 lat. Dzięki sponsorom mogliśmy wyposażyć wiele miejsc do rehabilitacji dla dzieci. W tym roku zbieraliśmy pieniądze na rozpoczęcie budowy Domu Opieki Wyręczającej (DOW) we Wrocławiu przy ul. Sołtysowickiej 58 oraz na zakup prezentów mikołajkowych dla podopiecznych Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.

Spotkanie mikołajkowe

DOW będzie mieć 1500 m kw. powierzchni. Znajdzie się w nim 18 miejsc w pokojach jedno- i dwuosobowych. Do dyspozycji będzie również sala rehabilitacyjna, pokój zabaw i ogród. To tutaj pod czujną opieką specjalistów będą przebywać dzieci chore terminalnie, gdy rodzice będą potrzebować kilku czy kilkunastu dni na załatwienie swoich spraw.

Wczoraj podczas mikołajkowego spotkania w Starej Garbarni przekazaliśmy fundacji czek z zebraną kwotą i prezenty dla małych podopiecznych.

– Fabryka św. Mikołaja spadła nam z nieba, jak św. Mikołaj właśnie – mówiła do rodziców i dzieci prezes fundacji Beata Hernik-Janiszewska. – Fabryka działała bardzo skutecznie na rzecz budowy Domu Opieki Wyręczającej, o który zabiegamy od kilku lat. Wiedzą państwo znacznie lepiej niż my, jak trudna jest opieka nad chorymi dziećmi. Ale mamy już gotowy projektu domu i będziemy wbijać pierwszą łopatę. Pani Agnieszka Iwanowska z „Gazety Wyborczej” otoczyła nas anielskimi skrzydłem i walczyła, żeby nasza organizacja była beneficjentem tego przedsięwzięcia.

Anioł działa

– To dla nas zaszczyt, że mogliśmy wesprzeć Fundację Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci – dziękowała Agnieszka Iwanowska. – Chcemy przekazać hospicjum anioła, którego wykonała babcia Szymona, podopiecznego Fundacji Agory. Wspieraliśmy Szymona, który przeszedł operację ratującą jego zdrowie. Teraz przez ostatnie dwa miesiące razem z tym aniołem zbieraliśmy środki na rzecz Fabryki św. Mikołaja i muszę stwierdzić, że ten anioł działa. Do naszej akcji przyłączyło się tak wielu sponsorów, że w tym aniołku nagromadziło się dużo pozytywnej energii i emocji. Teraz niech wspiera państwa dom.

Z miłości do dzieci

Obecnie fundacja wspiera rodziny 62 pacjentów. Większość rodziców podkreśla, że potrzebuje miejsca na chwilę wytchnienia od codziennych trosk.

Hernik-Janiszewska: – Rodzice opiekują się chorym dzieckiem przez 24 godziny na dobę. Rezygnują z życia zawodowego i prywatnego, robią to z miłości dla dzieci. A sami są czasem hospitalizowani, muszą zająć się zdrowym dzieckiem lub załatwić sprawy urzędowe. W naszym ośrodku w żadnym wypadku nie będzie jak w szpitalu. Chcemy dać chorym dzieciom, a trafiają do nas nawet niemowlęta, warunki przypominające dom.

W tym roku Fabryce św. Mikołaja pomagali:

Profit  Development SA (Złoty Sponsor i Partner naszej akcji, który przekazał 100 tys. zł)

Volvo Polska

Temar Deweloper

Kancelaria Prawna Schampera, Dubis, Zając i Wspólnicy

Rudy Consulting Sp. z o.o.

Cargill Poland Sp. z o.o.

Softlog Sp. z o.o. Sp.k.

Grupa Komunikacja+

Proomni

Dodaj Media

PR Expert

Artcom Systemy Radiokomunikacyjne

Hotel "Willa Odkrywców"

Dolnośląskie Stowarzyszenie Pośredników w Obrocie Nieruchomościami i Zarządców Nieruchomości

Multi Grupa

"Maćków" Pracownia Projektowa

Usługi Ogólnobudowlane "Osiński i Syn"

Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu

Polski Związek Firm Deweloperskich we Wrocławiu

Wiązów Zenon Waniak.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem