Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Fundacja „Pomagamy, bo kochamy” powstała niespełna rok temu, ale jej wolontariusze pomagają zaniedbanym i schorowanym psom już od kilku lat. Teraz planują otworzyć w Jeleniej Górze ośrodek szkoleniowo-adaptacyjny dla zwierzaków.

„Zwierzęca przystań” powstanie na dwóch hektarach, a na pomoc będą mogły liczyć nie tylko chore psiaki, ale również te, które zostały porzucone przez właścicieli. W dodatku zwierzaki będą pod ciągłą opieką tresera i psiego psychologa. Aby jednak projekt został zrealizowany, wolontariusze muszą zebrać 30 tys. zł. Z tego powodu postanowili zorganizować zbiórkę. 

– „Pomagamy, bo kochamy” to organizacja non profit, istnieje dzięki datkom ludzi dobrej woli, a my nie pobieramy żadnych wynagrodzeń za naszą pracę. Nie jesteśmy też w żaden sposób dofinansowani przez gminę czy inne instytucje publiczne – tłumaczą w opisie zbiórki, prosząc o wsparcie.

Chętni, by pomóc przy stworzeniu „Zwierzęcej Przystani”, mogą przyjechać do Jeleniej Góry na ul. Lubańską w godzinach 10-15 lub wpłacić datek za pośrednictwem portalu ratujemyzwierzaki.pl. 

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.