Wrocławska firma Profit Development SA kolejny raz jest złotym sponsorem i partnerem Fabryki św. Mikołaja. Deweloper przekazał na naszą akcję 100 tys. zł.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

„Wyborcza Wrocław” i Fundacja Agora już od 16 lat organizują akcję charytatywną Fabryka św. Mikołaja. Przez wszystkie lata dzięki hojności Darczyńców udało się pomóc wielu instytucjom. W tym roku zebrane pieniądze zostaną przekazane na budowę Domu Opieki Wyręczającej dla Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci, który powstanie przy ul. Sołtysowickiej 58.

Fabryka św. Mikołaja ze wsparciem Profit Development

Fundacja kupiła już od miasta z dużą zniżką dwupiętrowy budynek, a przylegająca działka jest w użytkowaniu wieczystym. Na niej zostanie dobudowany kolejny budynek jednopiętrowy. Na uporządkowanie terenu oraz wykonanie fundamentów nowej części obiektu potrzeba 300 tys. zł. Złoty sponsor Profit Development wpłacił już 100 tys. zł.

– Thomas Jefferson powiedział: „Obym nigdy nie był tak zajęty swoimi sprawami, by nie zareagować na potrzeby innych ze współczuciem i życzliwością”. Hołdując tej zasadzie, staramy się dzielić z innymi owocami naszej pracy zawodowej. Nie przewiduję, abyśmy kiedyś powiedzieli sobie: „Tak, już wystarczy”. Działalność charytatywna jest na zawsze wpisana w misję naszej firmy – tłumaczy Piotr Adamek, prezes Profit Development.

Deweloper jest partnerem akcji od samego początku.

Adamek: – Najczęściej wspomagamy inicjatywy, dzięki którym w sposób wymierny możemy przyczynić się do poprawy jakości życia osób najbardziej potrzebujących – dzieci, niepełnosprawnych i ich opiekunów. Kiedy zetknęliśmy się z Fabryką św. Mikołaja pracującą na pełnych obrotach na ich rzecz, od razu poczuliśmy, że razem uda nam się nasz zapał przekuć w konkretne działania. Nie pomyliliśmy się. Każda edycja Fabryki zostawiła po sobie wspaniałe efekty w postaci wyremontowanych pomieszczeń na oddziałach dziecięcych czy w hospicjach. Powstały także zupełnie nowe miejsca, takie jak choćby ogród sensoryczny dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, które potrzebują znacznej stymulacji do poprawy zdrowia czy prawidłowego rozwoju.

Fabryka św. Mikołaja pomoże dzieciom z hospicjum

Wrocławskie hospicjum jest jednym z liderów dziecięcej opieki paliatywnej w Polsce. Pomaga rodzinom w ich własnych domach. I to dla nich powstanie Dom Opieki Wyręczającej z 15 łóżkami w pokojach jedno- i dwuosobowych z łazienkami. Wszystkie prace potrwają trzy–cztery lata, a całość inwestycji ma kosztować ok. 8 mln zł.

Wszystkie zainteresowane firmy, które chcą wesprzeć Fabrykę św. Mikołaja, proszone są o kontakt z Agnieszką Iwanowską (agnieszka.iwanowska@wroclaw.agora.pl). Część zebranej kwoty z darowizn przeznaczymy na zakup upominków mikołajkowych dla podopiecznych hospicjum.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem