Trendy w branży IT, od czego odchodzą programiści, jak się uczyć w zalewie wielu dostępnych źródeł? O tym będziemy dyskutować podczas najbliższego spotkania "IT mówi do IT" we Wrocławiu.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

We wrześniu wrocławska „Wyborcza” zorganizowała pierwsze spotkanie dla branży IT z cyklu „IT mówi do IT”. Dyskutowaliśmy wówczas o seniorach IT w firmie – co zrobić, by czuli się tam dobrze? Jak pobudzać ich kreatywność? Czy warto iść ścieżką menedżerską? W październiku zastanawialiśmy się, czy raj dla programistów powoli dobiega końca i jak będzie wyglądać przyszłość branży.

W czwartek zapraszamy na kolejną debatę.

– Tym razem porozmawiamy o zmieniającym się wciąż środowisku pracy informatyków i spróbujemy odpowiedzieć na pojawiające się w związku z tym pytanie: kim jest nowoczesny informatyk, co powinien umieć, jak i czego się uczyć? Gorąco zapraszam w czwartek do Klubokawiarni Mleczarnia, tradycyjnego miejsca naszych spotkań – mówi Maciej Drzewicki z „Gazety Wyborczej”, moderator dyskusji.

W trakcie debaty zadamy ekspertom pytania: kim jest nowoczesny informatyk, jakie architektury systemów IT są ostatnio najczęściej stosowane i dlaczego? Porozmawiamy o łączeniu systemów i nowoczesnych rozwiązań oraz o kompetencjach, które należy rozwijać, żeby być atrakcyjnym pracownikiem.

W dyskusji weźmie udział Łukasz Kłusek, principle software engineer, programista net i pasjonat technologii z pragmatycznym podejściem do tworzenia oprogramowania. Od wielu lat związany jest z technologiami firmy Microsoft. Obecnie pracuje nad produktami People Platform wchodzącymi w skład ekosystemu Unit4. Prywatnie fan motoryzacji i sportu.

Maciej Norberciak to senior architekt, wcześniej deweloper i project manager, w branży od piętnastu lat, w Nokii od pięciu. Doktor informatyki ze specjalnością w sztucznej inteligencji. Trener wewnętrzny umiejętności technicznych i miękkich, mentor, sekretarz korporacyjnego klubu Nokia Wroclaw Toastmasters. Prywatnie fan lego, gier komputerowych, kuchni japońskiej i biegania na nartach.

Mariusz Marcinkowski karierę zawodową zaczął w 1998 jako specjalista sieci inteligentnych w T-Mobile Polska, w którym uruchamiał pierwszą na polskim rynku usługę pre-paid. W firmie Atos od lipca 2011 jako dyrektor application management, a następnie AM global delivery Center Europe, koordynował zespoły w Polsce, Słowacji, Czechach, Rumunii oraz Chorwacji. Następnie jako head of digital był odpowiedzialny za realizację kluczowej dla Atosie strategii digital w projekcjach z obszarów BI and analytics, PLM/ME/IoT, integration platform czy mobility. Dziś pełni funkcję szefa dywizji Business & Platform Solutions w Atos Poland Global Services. Prywatnie pasjonat fotografii i fan żeglarstwa.

W spotkaniu weźmie udział także ekspert z Capgemini.

Debata IT mówi do IT

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Zapraszamy do dyskusji w najbliższy czwartek, 12 listopada, w godz. 17.30-19. Miejsce: Klubokawiarnia Mleczarnia (poziom –1).

Organizatorem wydarzenia jest „Gazeta Wyborcza”. Partnerzy spotkania listopadowego to: Atos, Capgemini, Nokia i Unit4.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem