W ten weekend ma być słonecznie i ciepło. Tym bardziej warto wybrać się na imprezy organizowane z okazji Dni Karpia w Dolinie Baryczy.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Już w piątek można wybrać się na kolację „Ryba do syta”, którą organizuje Karczma & Hotel Górecznik w Antoninie.

Dni Karpia w Dolinie Baryczy
Dni Karpia w Dolinie Baryczy  Fot. Marcin Skiba

„Poznaj najnowsze trendy w sztuce kulinarnej prezentowane przez wielokrotnych zdobywców tytułu Mistrza Karpia” - zachęcają organizatorzy. I obiecują kulinarne show oraz muzykę na żywo. Szczegóły - tel. 604 935 605.

Dni Karpia w Dolinie Baryczy. Sobota

Na sobotę zapowiadane są kolejne kolacje „Ryba do syta”. Organizują je Restauracja Grabownica w Grabownicy Milickiej („zespół kucharzy naszej restauracji przygotuje na ten wieczór ryby słodkowodne i nie tylko w zaskakujących kulinarnych aranżacjach” - tel. 694 778 627) i Restauracja w Starym Młynie Niesułowice („W programie wykwintne potrawy, nie tylko z karpia, ale również innych ryb słodkowodnych w wielu postaciach. Degustację uatrakcyjni zabawa taneczna przy muzyce mechanicznej DJ” - tel. 503 141 457).

Dni Karpia w Dolinie Baryczy
Dni Karpia w Dolinie Baryczy  Fot. Mat. prasowe

W programie jest także wycieczka „Tajemnice państwa goszczańskiego Reichenbachów” - organizowana busem i z licencjonowanym z przewodnikiem. Początek i koniec został zaplanowany na dworcach - w Miliczu i Twardogórze, więc można pojechać pociągiem.

„Odwiedzisz ciekawe miejsca, by rozwikłać zagadki natury i przeszłości. Niespodzianką będzie spotkanie z ożywioną postacią z historii Doliny Baryczy i koncert ballad historycznych. Odwiedzisz sanktuarium w Twardogórze, pospacerujesz wąwozami Wzgórz Twardogórskich, zdobędziesz Chełstowską Górę, odwiedzisz zespół pałacowo-parkowy w Goszczu i poobserwujesz przyrodę na stawach” - zachęcają organizatorzy. Szczegóły - tel. 605 619 956.

Dni Karpia w Dolinie Baryczy. Niedziela

W tym dniu warto wybrać się na zwiedzanie Sułowa z bardem i krasnalem. Start na rynku.

Dni Karpia w Dolinie Baryczy
Dni Karpia w Dolinie Baryczy  Fot. Kazik Laskowicz

„Myślisz, że krasnale są tylko we Wrocławiu? Poznaj zabytki i skrzaty Sułowa! - zachęcają organizatorzy. - Fabularne zwiedzanie połączone z odkrywaniem tajemnic i zabytków Sułowa: dużej zabytkowej wsi, która jeszcze w latach 70. XX w. była gminą wiejską i miała status miasteczka. Po tej niezwykle urokliwej miejscowości oprowadzi bard, a będzie mu towarzyszył Skrzat, który chwilowo opuści mury zamku.” Szczegóły: Włodzimierz Ranoszek, tel. 605 619 956.

Planowane są także dwie wycieczki z ornitologiem.

Podczas pierwszej zwiedzicie kompleks Stawno. „Czy ptaki posiadają osobowość? Czy sokoły spokrewnione są z papugami? Dowiedz się, czym jest zjawisko migracji i jak ptaki przygotowują się do wyczerpującej wędrówki. Naucz się rozróżniać w locie czaplę siwą od żurawia i dowiedz się, dlaczego remiz nazywany jest ptasim architektem. Poznaj sekrety życia ptaków oraz terminologię ornitologiczną” - zachęcają organizatorzy. Szczegóły - tel. 691 917 887.

Druga - z Pawłem Dolatą z Wielkopolskiego Towarzystwa Przyrodniczo-Krajoznawczego - organizowana jest na Stawach Przygodzickich. „Postaramy się zobaczyć jak najwięcej gatunków ptaków wodnobłotnych. Naszym celem jest delektowanie się kontaktem z przyrodą w swobodnej atmosferze i miłym towarzystwie” - deklarują organizatorzy (tel. 512 392 243).

Dni Karpia w Dolinie Baryczy trwają przez dziesięć weekendów od początku września do połowy listopada. Więcej informacji o planowanych wydarzeniach znajdziecie na stronie wydarzenia - dnikarpia.barycz.pl.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem