Dni Karpia 2019. W ten weekend czekają na nas kolejne atrakcje w Dolinie Baryczy: można zwiedzać te przepiękne tereny, łowić ryby, spróbować gotowych potraw, a dla dzieci są gry i zabawy.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Dni Karpia 2019. Sobota

W tym dniu polecamy wycieczkę rowerową wokół kompleksu Stawno, która zakończy się na Wieży Ptaków Niebieskich. Ornitolog udostępnia lunetę, można także wypożyczyć lornetki.

Dni Karpia w Dolinie Baryczy
Dni Karpia w Dolinie Baryczy  Fot. Anna Sobolewska

"Zobacz zlatujące się na noclegowisko żurawie i gęsi skąpane w zachodzącym słońcu. Posłuchaj klangoru żurawi przeplatającego się z rykiem byków jeleni czuwających nad swoim stadem" - zachęcają organizatorzy (Rowerem na Rykowisko, tel. 691 917 887).

Ptaki można także obserwować podczas wycieczki bryczką, zwiedzając rezerwat ornitologiczny w kompleksie Stawno (Ruda Milicka, tel. 665 145 094).

Dolinę Baryczy zwiedzisz w sobotę również kajakiem, płynąc - jak zachwalają organizatorzy - jedną z najdzikszych i rzadko uczęszczanych tras wśród nieskażonej natury po to, by napawać się ciszą i pięknem przyrody. I z przewodnikiem. W cenie jest porcja smażonego karpia milickiego z ziemniaczkami i surówką (szczegóły - tel. 603 976 169).

Dni Karpia 2019. Niedziela

Dni Karpia w Dolinie Baryczy
Dni Karpia w Dolinie Baryczy  Fot. Mat. prasowe

A w niedzielę w Stawnie jest organizowany spacer z ornitologiem. Organizatorzy zachęcają: „Czy ptaki posiadają osobowość? Czy sokoły spokrewnione są z papugami? Dowiedz się, czym jest zjawisko migracji i jak ptaki przygotowują się do wyczerpującej wędrówki. Naucz się rozróżniać w locie czaplę siwą od żurawia i dowiedz się, dlaczego remiz nazywany jest ptasim architektem. Poznaj sekrety życia ptaków oraz terminologię ornitologiczną” (informacja - tel. 691 917 887).

Środowisko stawów, występującą tu faunę i florę, a także genezę i specyfikę hodowli ryb poznasz w niedzielę podczas Dni Otwartych Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Krośnicach. W programie są terenowe zajęcia edukacyjne w kompleksie Stawów Krośnickich. Będzie wycieczka piesza lub rowerowa na ścieżce przyrodniczej Stawy Krośnickie. W cenie biletu jest przejazd Krośnicką Koleją Wąskotorową (tel. 71 384 60 40).

Dni Karpia w Dolinie Baryczy
Dni Karpia w Dolinie Baryczy  Fot. Mat. prasowe

Z dziećmi można wybrać się także do Domasławic na „Rodzinne warsztaty z rybką”. ”Oferta obejmuje: warsztaty rękodzielnicze String art., budowę craftowej gigantycznej ryby, przyjazne wędkowanie „na sucho” oraz zabawy w parku linowym. Po kreatywnych zajęciach za dodatkową opłatą możecie spróbować prawdziwie włoskich dań serwowanych przez naszą restaurację Made in Napoli oraz przejażdżki quadami” - wyliczają organizatorzy (tel. 784 810 499).

Z wędką podczas Dni Karpia

Zawody wędkarskie podczas Dni Karpia w Dolinie Baryczy
Zawody wędkarskie podczas Dni Karpia w Dolinie Baryczy  Fot. Mat. prasowe

W weekend planowane są także zawody wędkarskie: w sobotę w Przygodzicach o puchar Złotego Karpia, a w niedzielę Rybowisko w Gospodarstwie Rybackim Ruda Żmigrodzka (tel. 881 778 707).

Dni Karpia w Dolinie Baryczy w 2019 roku trwają od początku września przez dziesięć kolejnych weekendów. Więcej informacji - również o wydarzeniach w kolejne weekendy - znajdziesz na stronie wydarzenia - dnikarpia.barycz.pl

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem