O rowerach we Wrocławiu porozmawiamy w niedzielę podczas debaty w ramach cyklu CityDocs, pod patronatem "Gazety Wyborczej".
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Gośćmi Mateusza Kokoszkiewicza będą: Sabina Lubaczewska z Wrocławskiej Inicjatywy Rowerowej, Rafał Jurkowlaniec (prezes Dolnośląskiego Związku Kolarskiego) oraz Tomasz Sikora, dziennikarz Radia Wrocław, wielki miłośnik komunikacji rowerowej.

Przed rozmową organizatorzy zaplanowali projekcję filmu „Why we cycle” w reżyserii Arne Gielen i Gertjana Hulstera (początek – o godz. 17). Twórcy dokumentu przyglądają się fenomenowi Holandii, rozmawiają ze zwykłymi użytkownikami ścieżek rowerowych i specjalistami w dziedzinie transportu i urbanistyki. Wspólnie próbują odpowiedzieć na pytanie, co stało się przyczyną takiej popularności rowerów. Darmowe wejściówki dostępne są w kasie Dolnośląskiego Centrum Filmowego (ul. Piłsudskiego).

Debata i pokaz są częścią obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

Czytaj też: Na rowerze po Wzgórzach Strzelińskich. Na jeden dzień lub z noclegiem

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem