To może być ostatni tak ciepły weekend w tym roku. Dlatego warto skorzystać z wielu wydarzeń, które planowane są w sobotę i niedzielę podczas Dni Karpia w Dolinie Baryczy.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Dla mieszkańców regionu i turystów przygotowano zawody wędkarskie, pikniki, wycieczki rowerowe i piesze.

Zawody wędkarskie organizowane są w sobotę w Antoninie (na Góreczniku, godz. 9-13), w Odolanowie (Park Natury, Zagroda przy ul. Bartosza, tel. 62 733 13 08) i w Żmigrodzie (8-16). A w niedzielę na terenie Gospodarstwa Rybackiego Kaszowo, od godz. 8 do 13 (tel. 601 727 892).

Dni Karpia w Dolinie Baryczy
Dni Karpia w Dolinie Baryczy  Fot. Mat. prasowe

W sobotę można także zwiedzić Gospodarstwo Rybackie Ruda Żmigrodzka (godz. 10.30-13). „Zwiedzanie połączone jest z obserwacją przyrody na ścieżce dydaktycznej - zachęcają organizatorzy. - Poznasz tajniki zawodu rybaka stawowego oraz specyfikę i historię rybactwa w Dolinie Baryczy. Zobaczysz z bliska, a może i dotkniesz, żywe ryby na płuczce. Do dyspozycji gości lornetki oraz atlasy roślin i zwierząt” (tel. 881 778 707).

Od godz. 7 do 22 w sobotę planowany jest w Goszczu piknik rodzinny. Będą teatralne i plastyczne warsztaty dla dzieci o tematyce wodnej i marynistycznej, a także jarmark produktów lokalnych z możliwością posmakowania ryb i innych specjałów z Doliny Baryczy. Tu także planowane są zawody wędkarskie.

Kto woli wypoczywać w ciszy, może wybrać się w sobotę na obserwację ptaków z ornitologiem Pawłem Dolatą (Stawy Przygodzickie, 10-13, tel. 512 392 243). Kolejne zwiedzanie z ornitologiem planowane jest w niedzielę w rezerwacie przyrodniczym Stawy Milickie (Kompleks Stawno) w godz. 9-13 (tel. 691 917 887).

Rowerem można wybrać się w sobotę na Ryko(Ptako)wisko (rezerwat Stawy Milickie – Kompleks Stawno, godz. 16-19, tel. 691 917 887). A w Mojej Woli planowany jest VI Rajd Hajstra (tel. 604 654 165).

Dni Karpia w Dolinie Baryczy
Dni Karpia w Dolinie Baryczy  Fot. Mat. prasowe

Stawy Milickie można zwiedzać także bryczką - w sobotę rozpoczyna się o godz. 11 w Rudzie Milickiej (tel. 665 145 094), a w niedzielę w Przygodziczkach (tel. 512 392 243).

Część wydarzeń jest darmowa, na niektóre trzeba wykupić bilety. Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie wydarzenia - Dni Karpia w Dolinie Baryczy.

Tam też znajdziecie wydarzenia planowane na kolejne weekendy. Dni Karpia zaczęły się dwa tygodnie temu i potrwają jeszcze przez prawie dwa miesiące. 

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem