Będzie wielki pochód, muzyka i badania lekarskie. - W tym roku łączymy siły z Wrocławskim Festiwalem Krasnoludków - zapowiadają organizatorzy.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Częścią sobotniego wydarzenia jest także Program Profilaktyczny, podczas którego lekarze z Kliniki Przylądek Nadziei będą bezpłatnie badać dzieci i młodzież.

TOMASZ PIETRZYK

- Zależy nam na uświadomieniu mieszkańców Dolnego Śląska, jak ważna jest profilaktyka – mówi Mirosław Szozda, wiceprezes Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”, która organizuje Korowód Nadziei. – Wciąż zbyt wiele dzieci trafia do szpitali w zaawansowanym stadium nowotworu. A gdyby wykrywać go wcześniej, wyleczyć można by prawie wszystkie dzieci.

W sobotę od godziny 12 na Rynku chętni będą mogli oddać krew, zarejestrować się do bazy dawców szpiku oraz umówić na badania genetyczne. A dzieci mogą bezpłatnie skorzystać z usług stomatologa.

O godz. 13 rozpocznie się Bitwa Muzyczna w Rynku (Fundacja „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” organizuje ją wspólnie z Hard Rock Cafe Wrocław), a o 16.30 Korowód Nadziei wyjdzie z placu przy ul. Sanockiej i przemaszeruje do Rynku. O godz. 17.30 rozpocznie się pokaz krasnoludkowej bajki „Olbrzym, czyli skąd się biorą legendy” oraz występy artystyczne na scenie w Rynku, a o 19.30 wystąpi zespół Raz Dwa Trzy z programem „Ważne piosenki”.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem