Bełczyna to wieś położona w powiecie lwóweckim w gminie Wleń. Sołtysem jest tam samotnie wychowujący syna Tomasz Zamożniewicz. Mężczyzna kilka dni temu w pożarze stracił dom i dorobek całego życia. Aby mu pomóc, jego znajomi uruchomili zbiórkę pieniędzy na portalu Zrzutka.pl.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Do pożaru doszło 17 sierpnia w nocy, spalił się dach i część domu, w którym sołtys mieszka z matką i synem. W jednej chwili stracili wszystko: dach nad głową, wyposażenie, meble i ubrania, im cudem udało się uratować. Taka historia rodzinie pana Tomasza przydarzyła się już drugi raz, bo podobna rzecz stała się im już w 1995 r.

"Po tamtej traumie przez kilkanaście lat stawali na nogi emocjonalnie i finansowo. Teraz, gdy wszystko wróciło do normalnego życia, po raz kolejny zostali dotkliwie doświadczeni przez los. Jego syn powinien teraz przygotowywać się do rozpoczęcia nowego roku szkolnego, a tymczasem bardziej martwi się, gdzie będzie mieszkał. Nie pozwólmy im stracić nadziei" – apelują organizatorzy zbiórki.

Planują zgromadzić 100 tys. zł, ale dodają, że potrzebna jest każda pomoc – „od pieniędzy, przez materiały budowlane, po wyposażenie wnętrza”.

"Tomek to człowiek, który nikomu nie odmawia pomocy. Integruje lokalną społeczność, wspiera potrzebujących, zaraża pozytywną energią. Teraz sam potrzebuje szybkiego wsparcia. Rozpoczął się wyścig z czasem, by zdążyć odbudować dom przed nadejściem zimy. Zbieramy środki, które pomogą jego rodzinie wrócić do normalnego życia. Każda złotówka jest cenna. Dla ciebie to tylko niewielki wysiłek finansowy, a dla niego szansa na odbudowanie życia" – piszą przyjaciele pana Tomasza.

Link do zbiórki na portalu Zrzutka.pl.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Wyrazy współczucia dla rodziny. Życzę szybkiej odbudowy. Jeśli to możliwe to proszę za moją wpłatę ubezpieczyć odbudowany dom od skutków pożaru.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0