W weekend w renesansowym Pałacu Gorzanów odbyła się druga edycja Hultaj Festiwal. W programie znalazły się koncerty - grali m.in. Maciej Maleńczuk, Agressiva69 i Bokka - przegląd filmów krótkometrażowych, warsztaty teatralne, plener rysunkowy, zajęcia z białego śpiewu, joga i medytacja.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Pałac Gorzanów to jeden z najcenniejszych kompleksów zamkowych w Polsce: jest tu ponad sto komnat, unikatowe ścienne dekoracje, drewniane polichromie, a także teatr dworski i najstarszy świecki park barokowy z pawilonem w kształcie rotundy.

W takim otoczeniu odbyła się druga edycja Hultaj Festiwal, jednej z najbardziej klimatycznych wakacyjnych imprez na Dolnym Śląsku. Główną osią wydarzenia były koncerty: – Nie chcieliśmy powoływać do życia kolejnego festiwalu muzycznego z przewidywalnym line-upem. Postanowiliśmy ściągnąć najbardziej nieokiełznanych, szczerych i prawdziwych hultajów artystycznych, którzy zapewnią wrażenia inne niż wszędzie – mówią organizatorzy Hultaja.

Stąd obok projektów znanych i cenionych pojawią się te, które dopiero warto odkryć: wystąpili m.in. Maciej Maleńczuk z muzyką do filmu „Mocny człowiek” z 1929, zespół Księżyc, prekursorzy polskiego industrialu, czyli formacja Agressiva69, Bokka, zespół Szmaty, grające psychofolk Studium Instrumentów Etnicznych i producent i DJ Horsy oraz kolumbijski zespół HelloYak łączący rock’n’roll, rockabilly i muzykę country i Edward Powell, performer, kompozytor i lutnik poruszający się w klimatach kultury hinduskiej i środkowowschodniej.

Na uczestników festiwalu czekały także pałacowe wnętrza i ogrody, lokalna kuchnia, kino oraz warsztaty teatralne, zajęcia z rysunku, joga i medytacja.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem