16 zawodników - wrocławskich artystów, sportowców, dziennikarzy - wystartowało w Pierwszych Wrocławskich Mistrzostwach w Pływaniu Pieskiem. - Najprawdopodobniej były to pierwsze na świecie mistrzostwa w tej dyscyplinie - informuje wrocławski aquapark.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Na liście startowej znaleźli się m.in.: Irmina Całus i Agata Pawlisz (pływaczki), Róża Gumienna (mistrzyni w kickboxingu), Maciej Zieliński (koszykarz), Tomek Motyka (szpadzista) i Robert Rosołek z Panthers Wrocław. Był też Tomasz Waśniewski, prezes WKS Śląsk Wrocław, i dyrektor klubu Krzysztof Paluszek. A także Justyna Woźniak, Michał Zborowski i Marek Kocot z Teatru Muzycznego Capitol.

Rywalizowali na basenie sportowym Wrocławskiego Parku Wodnego, który zorganizował akcję.

Pierwsze Wrocławskie Mistrzostwa w Pływaniu Pieskiem
Pierwsze Wrocławskie Mistrzostwa w Pływaniu Pieskiem  Fot. Mat. Wrocławskiego Parku Wodnego

- Aquapark to obiekt rekreacyjny, nastawiony na jak największą liczbę gości. Obiekt, który bije kolejne rekordy odwiedzin i nie narzeka na wyniki finansowe. Ale przede wszystkim jesteśmy spółką miejską i czujemy się zobowiązani do realizowania misji na rzecz mieszkańców naszego miasta – wyjaśniał Grzegorz Kaliszczak, prezes Wrocławskiego Parku Wodnego. - Dlatego angażujemy się w pomoc bezdomnym zwierzętom. 

Jakie były zasady?

- Ważne, żeby głowa była ponad wodą, ramiona naprzemienne pracowały nie przełamując tafli wody, a ruchy nóg dowolne – instruował zawodników przed startem główny sędzia zawodów, Robert Poniatowski z MKS Juvenia. – Za każdy błąd będziemy doliczać 5 sekund kary.

Zwyciężył Robert Rosołek z wynikiem 18,9 s. Drugie miejsce zajął Michał Zborowski, a trzecie Tomasz Motyka. Pierwsza wśród pań była Agata Pawlisz (21,20 s), a za nią Irmina Całus i Róża Gumienna.

Relację aquapark opublikuje na YouTube.

- I tu pojawia się wyzwanie. Im więcej osób obejrzy film, tym więcej biletów trafi na licytację na rzecz schroniska! - zachęcają pracownicy Wrocławskiego Parku Wodnego. - Jeśli w ciągu tygodnia od publikacji film zdobędzie powyżej 10 tys. odsłon, na aukcję trafi nawet pół tysiąca biletów do Aquaparku.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  szkoda, że bez linku w tekście (film na yt umieszczony był przed publikacją artykułu....)
  już oceniałe(a)ś
  1
  0