Stowarzyszenie Nomada chce zorganizować cykl spotkań i szkoleń dla kobiet ze społeczności Romów rumuńskich.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W tym roku do zespołu Nomady dołączyła Mindra, asystentka rodzin romskich, pochodząca z tej społeczności. Teraz stowarzyszenie planuje zorganizować spotkania dla kobiet, by jeszcze lepiej poznać ich potrzeby.

– Osób ze społeczności romskiej zazwyczaj nie pyta się o zdanie, nie konsultuje się z nimi pomysłów na działania, które ich dotyczą – mówi Maciej Mandelt ze stowarzyszenia Nomada. Dla kobiet ze społeczności romskiej to nie tylko okazja do spotkania, ale też rozwoju – zapoznają się z procedurami w urzędach czy samodzielne wypełnią dokumenty. To zwiększy ich pewność siebie i ułatwi aktywizację zawodową.

By zorganizować warsztaty, Nomada potrzebuje wsparcia finansowego. Stowarzyszenie zorganizowało zbiórkę – pomóc można na stronach www.facebook.com/nomada.wroclaw i www.darowizny.nomada.info.pl.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Jarosław Kurski poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem