Beethoven, Brahms, Weber, Moniuszko i Kilar, 60 filharmoników wrocławskich, pięciu solistów i połączone chóry miejskie - tak zapowiada się koncert symfoniczny z okazji 15. rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Koncert „Moja Europa” ma skłonić do refleksji nad zmianami, jakie przyniosło Polsce to członkostwo, a także nad przyszłością naszego kontynentu. – Muzyka to wyjątkowo uniwersalny język, zrozumiały dla wszystkich niezależnie od narodowości i miejsca zamieszkania. I to muzyka od zawsze łączy ludzi. Niech ten muzyczny wieczór będzie potwierdzeniem naszego przesłania „zjednoczeni w różnorodności” – podkreślają organizatorzy sobotniego wydarzenia.

W sobotę na pl. Wolności zabrzmią „Oda do radości” i czwarta część IX Symfonii d-moll op. 125 Ludwiga van Beethovena. Usłyszymy też „Mazura” z opery „Halka” i fragmenty opery „Straszny dwór” Stanisława Moniuszki, muzykę Wojciecha Kilara z filmu „Pan Tadeusz”, „Zaproszenie do tańca” op. 65 Carla Marii von Webera i dwa tańce węgierskie Johannesa Brahmsa. Całością dyrygować będzie Adam Klocek.

Solistami będą Oskar Gomółka z Chóru Chłopięcego NFM, sopranistka Małgorzata Trojanowska, mezzosopranistka Magdalena Wachowska, tenor Przemysław Borys i bas Jerzy Butryn. Wystąpią połączone chóry Wrocławia, w tym Chór NFM, Chór im. Stanisława Krukowskiego i przedstawiciele miejskich chórów, oraz orkiestra NFM Filharmonia Wrocławska.

Koncert jubileuszowy „Moja Europa” organizuje przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej, Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego, Urząd Miejski Wrocławia oraz Narodowe Forum Muzyki. 

Wielki Test Wiedzy o Unii Europejskiej - rozwiąż, wygraj i poleć do Brukseli

Więcej o teście przeczytasz TUTAJ

Pl. Wolności, sobota, 18 maja. Godz. 18, wstęp wolny. Wejściówki na miejsca siedzące można odebrać w Domu Europy przy ul. Widok 10 w godz. 9-18.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Kto to pisze, do cholery? Czemu w Google muszę szukać co to takiego NFM? Może ktoś powinien się ogarnąć?
  @magierak
  Sam sie ogarnij, magierak, i nie choleruj, bo nikt tu nie jest winny Twojej ciemnoty.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0