Po wielu latach integracji i rozszerzania Unii Europejskiej wspólnota stoi przed poważnymi wyzwaniami.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Większość jej mieszkańców wciąż popiera ideę integracji. Jednocześnie kryzys finansowy z 2008 r., problemy z imigracją oraz brexit spowodowały, że w debacie publicznej pojawia się coraz więcej obaw nie tylko o jej kształt w przyszłości, ale nawet o jej przetrwanie.

Wybory do Parlamentu Europejskiego, zaplanowane na 26 maja, to dobra okazja, by porozmawiać o przyszłości Unii.

W ramach cyklu City Docs pod patronatem „Gazety Wyborczej” w czwartek 16 maja o godz. 18.30 DCF przy ul. Piłsudskiego (dawna „Warszawa”) pokaże firm „Erasmus – obywatele Europy”, w reżyserii Angeliki Aristomenopoulou i Andreasa Apostolidisa.

W filmie zobaczymy studentów, którzy opuszczają kraj, by nauczyć się żyć w nowym, początkowo obcym środowisku. Wyjeżdżają z Francji, Niemiec, Polski, Bułgarii na Litwę, do Finlandii, Grecji czy Irlandii i zderzają się z nową kulturą i mentalnością.

W dyskusji, którą poprowadzi Mateusz Kokoszkiewicz z „Gazety Wyborczej”, uczestniczyć będą: prof. Aldona Wiktorska-Święcka z Katedry Studiów Europejskich UWr, Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego, Jacek Wasik, dyrektor regionalnego przedstawicielstwa Komisji Europejskiej we Wrocławiu.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  "Pani minister jest jednym z najgorzej postrzeganych ministrów tego rządu." I wcale nas to nie dziwi. I dlatego #BrukselaNieDlaZalewskiej!!!

  Podpisz petycję. Umieść na swoim profilu. Wyślij rodzinie i znajomym. Bo przecież #BrukselaNieDlaZalewskiej!

  www facebook.com/Bruksela-NIE-dla-Zalewskiej-393695711442227/
  już oceniałe(a)ś
  0
  0