Z okazji 30-lecia przemian społeczno-polityczno-gospodarczych w Polsce "Wyborcza Wrocław" uhonoruje 30 firm, których działalność miała wpływ na sukces naszego regionu, obecnie jednego z najszybciej rozwijających się w całej Unii Europejskiej.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Ich losy są różne. Są to zarówno nowe firmy zakładane przez przedsiębiorczych Dolnoślązaków, stare „postpeerelowskie” zakłady przemysłowe, które dostały drugie życie, jak i zagraniczne koncerny, które zainwestowały w naszym regionie. Łączy je sukces, dzięki któremu rozwijają się zarówno te biznesy, jak i cały Dolny Śląsk.

W ostatnich dniach na łamach „Gazety Wyborczej” i na wroclaw.wyborcza.pl prezentowaliśmy te przedsiębiorstwa. Ale ich przedstawiciele będą też honorowymi gośćmi konferencji „30-lecie przemian gospodarczych Dolnego Śląska”, którą „Wyborcza Wrocław” organizuje w czwartek, 16 maja, w budynku Delta Wrocławskiego Parku Technologicznego przy ul. Duńskiej 9 – na którą serdecznie zapraszamy.

To szansa dla przedsiębiorców, którzy dopiero rozpoczynają działalność, na porozmawianie z bardziej doświadczonymi menedżerami. Zresztą podczas samej konferencji opowiedzą też oni o swojej drodze do sukcesu. Będzie także możliwość wymiany doświadczeń, nawiązania nowych kontaktów biznesowych i współpracy.

Naszymi gośćmi będą także prezes WPT Maciej Potocki, prezes Portu Lotniczego Wrocław Dariusz Kuś i naukowcy z Uniwersytetu SWPS. Wstęp jest wolny, należy się jednak wcześniej zarejestrować, pisząc na adres promocja@wroclaw.agora.pl. Szczegółowy program znajdziecie na naszym Facebooku.

Przepraszamy
W tekście "Syrop, kołek rozporowy, lodówka. Od czego zaczynały wrocławskie firmy" przez przypadek podaliśmy błędną datę założenia firmy Rawlplug. Jak słusznie napisaliśmy w śródtytule, jest ona ekspertem od 100 lat (ponieważ jej historia zaczęła się w 1910 roku). Niestety w tekście podaliśmy 2010 rok. Za pomyłkę przepraszamy.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem