Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

To nie tylko wydarzenie muzyczne, ale przede wszystkim efekt współpracy wielu kobiet, które pomagają innym kobietom i mężczyzn świadomych konieczności wspierania kobiet. Wśród nich są nie tylko organizatorki wydarzenia, występujące artystki, ale cała rzesza osób, które wspomogły inicjatywę, wśród nich m.in. prezydent Wrocławia Jacek Sutryk i Wrocławska Rada Kobiet przy Prezydencie Miasta.

W koncercie wystąpią młode, ale już znane i lubiane, wrocławskie wokalistki:. Girls On Fire (trio), Anja Sei, Aleksandra Gronowska, MAPA Magda Pasierska, Katarzyna GAYA, Karolina Micuła, Kasia Szetela, Kasia Pakosa. Wszystkie zrzekły się swojego honorarium.

Podczas imprezy zbierane będą także datki do puszek oraz odbędzie się licytacja dzieł sztuki, książek i przedmiotów przekazanych przez darczyńców. Warto więc wziąć ze sobą trochę gotówki.

Centrum Praw Kobiet we Wrocławiu, na rzecz którego odbędzie się koncert, jest największą w kraju organizacją pozarządową, która realnie pomaga kobietom pokrzywdzonym przez los, często ofiarom przemocy domowej.

Niestety, od ponad trzech lat, czyli od momentu zmiany władzy w Polsce, nie dostaje rządowego wsparcia. Organizacja finansuje się sama, zdobywając środki na swoją działalność (pomoc prawna i psychologiczna na zasadach wolontariatu) głównie dzięki samorządowemu i społecznemu wsparciu.

Głównymi organizatorkami koncertu są członkinie organizacji pozarządowych: Stowarzyszenia Dolnośląski Kongres Kobiet, Strajku Kobiet, Soroptimist International Wrocław, Centrum Praw Kobiet.

Bilety w cenie 12 zł na: biletyna.pl oraz w kasie i na stronie Teatru Muzycznego Capitol.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.