Ponad cztery godziny emocji, wzruszeń, zaskoczeń, rado¶ci i muzyki - w ¶rodowy wieczór 17 kwietnia odbył się 10. Koncert Nadziei na rzecz podopiecznych Fundacji "Na Ratunek Dzieciom z Chorob± Nowotworow±".
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Największe charytatywne wydarzenie na Dolnym Śląsku, jakim przez lata stał się koncert, rozpoczęły wystąpienia osób związanych z działalnością Fundacji. - Co roku na Dolnym Śląsku około 120 dzieci zapada na nowotwór. Rocznie opiekujemy się 500-600 chorych dzieci. Wyleczalność nowotworów u dzieci wzrosła z 15% w 1973 roku do 85% obecnie – mówiła prof. dr hab. Alicja Chybicka, kierownik kliniki „Przylądek Nadziei”. Swoją historią ze sceny podzielił się jeden z podopiecznych fundacji, zoperowany w zeszłym roku 12-letni Bartek Kojro – wtedy z diagnozą nowotworu kości, a dziś już z endoprotezą nogi.

Pierwszą część koncertu wypełniły występy muzykujących przedstawicieli sponsorów fundacji, tworząc widowisko muzyczne „Dzieci Rock&Rolla”. Przed koncertem i podczas przerwy można było wspomóc działania fundacji poprzez sfinansowanie „cegiełki” lub donację za maskotkę, książkę czy pamiątkowy gadżet. Gwiazdą wieczoru była Anita Lipnicka, która jeszcze przed rozpoczęciem drugiej części koncertu zaplanowanej na jej występ, niespodziewanie włączyła się w wykonywaną przez dzieci – podopiecznych Fundacji – własną piosenkę „Wszystko się może zdarzyć”.

W Narodowym Forum Muzyki koncert gościł po raz trzeci, wcześniejsze edycje odbywały się na scenach Opery i Teatru Muzycznego Capitol. Fundacja „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” od 28 lat wspiera pacjentów wrocławskiej Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej – z jej inicjatywy został wybudowany we Wrocławiu Przylądek Nadziei, najnowocześniejszy w Polsce szpital dla dzieci chorych na raka.

Każdy może wesprzeć fundację. Szczegóły, jak to zrobić, znajdziecie na oficjalnej stronie naratunek.org.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz doł±czyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem