Sąd oddalił w środę pozew Beaty Żołnieruk, kandydatki PiS w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego, z jakim wystąpiła przeciwko Jackowi Harłukowiczowi, dziennikarzowi "Gazety Wyborczej" we Wrocławiu.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Żołnieruk, członkini władz krajowych partii Porozumienie Jarosława Gowina i kandydatka z listy PiS w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego, wystąpiła przeciwko dziennikarzowi z prywatnym aktem oskarżenia. Powołując się na art. 212 Kodeksu karnego, oskarżyła go o pomówienie za pomocą środków masowego przekazu.

Chodziło o tekst, a także wpisy zamieszczane w serwisie społecznościowym Twitter, w których Jacek Harłukowicz ujawnił, że organizując swój koncert w Głuszycy, w marcu 2015 r., neonaziści lokal na niego wynajęli od firmy należącej do Beaty Żołnieruk. 

Przebieg procesu był niejawny. W środę sąd uniewinnił Harłukowicza od stawianych przez Beatę Żołnieruk zarzutów. Wyrok nie jest na razie prawomocny. 

Przypomnijmy: Tylko w latach 2015-18 neonazistowskie spędy odbywały się m.in. we Wrocławiu, w Warszawie, Gdańsku, Dzierżoniowie, Gostyniu pod Poznaniem, Komprachcicach pod Opolem i na Lubelszczyźnie. W 2015 r. na organizację neonazistowskiego zlotu faszystów z Polski, Niemiec i Estonii organizatorzy wynajęli lokal od firmy prowadzonej przez Beatę Żołnieruk, dziś członkinię zarządu krajowego partii Porozumienie Jarosława Gowina.

Więcej w artykule: Polscy neonaziści byli od dawna znani. I bezkarni, bo władza ich sprawy umarzała

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Pani Żołnieuk chce euro i zdepcze iażdego, kto stanie jej na drodze do celu.
  @loco_loco
  nie dostanie ani ?uro bo ma zbyt dalekie miejsce na liście. A za proces zapłaci.
  już oceniałe(a)ś
  10
  0
  Czasami warto po prostu zwrócić uwagę na twarz człowieka, względnie na to miejsce, gdzie inni mają twarz. To pomaga w ocenie, co możemy sądzić o danej osobie.
  @ku_spoleczenstwu_otwartemu
  taaaaa, coś jest na rzeczy.
  już oceniałe(a)ś
  8
  0
  Wielu polityków PiSu tego nie rozumie. Odór faszyzmu jest zaraźliwy i nieusuwalny.
  @jerjar
  Oni świetnie to rozumieją i wydalają baaardzo podobny odór.
  już oceniałe(a)ś
  11
  0
  Pani Żołnieruk pochodzi z Głuszycy. Zarabia m.inn. na Kompleksie Osówka gdzie był obóz nazistowski. Z tej kasy organizuje neonazistowskie spędy.
  już oceniałe(a)ś
  24
  0
  Nazistowska PISS-da.
  już oceniałe(a)ś
  21
  1