Anita Lipnicka będzie gwiazdą tegorocznego Koncertu Nadziei, imprezy charytatywnej, z której dochód wspiera wrocławską klinikę Przylądek Nadziei. Tegoroczna, dziesiąta edycja, organizowana jest 17 kwietnia w Narodowym Forum Muzyki.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Występ Anity Lipnickiej wpisuje się w jej akustyczną trasę koncertową „Z bliska”. Przed gwiazdą wieczoru wystąpią muzykujący przyjaciele fundacji z towarzyszeniem orkiestry Dziubek Band w widowisku muzycznym „Dzieci Rock & Rolla”. Poza tym wielkie przeboje wykonają przedstawiciele sponsorów, na scenie pojawią się także pacjenci Przylądka Nadziei, największego w Polsce szpitala onkologicznego dla dzieci.

Koncert Nadziei, z którego dochód wspiera klinikę onkologii dziecięcej Przylądek Nadziei
Koncert Nadziei, z którego dochód wspiera klinikę onkologii dziecięcej Przylądek Nadziei  Fot. Pawel Jakubek

Wśród stałych sponsorów fundacji są m.in. firmy Impel, Amazon, Credit Agricole. W tym roku jako sponsorzy debiutują firmy Arcadis i GAM.

– To najprawdopodobniej największe tego typu wydarzenie charytatywne we Wrocławiu. Ze strony fundacji to forma podziękowania wszystkim, którzy nas wspierają, i pokazanie osobom, które chciałyby pomagać, że Przylądek Nadziei jest i czeka na dalszą pomoc – podkreśla Mirosław Szozda, wiceprezes Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”.

Organizuje ona to wydarzenie, a od 28 lat wspiera Przylądek Nadziei. Ma także 60 wolontariuszy, dzięki którym dzieci podczas pobytu w „Przylądku Nadziei” bawią się, mają urodzinowe przyjęcia, uczestniczą w różnych zajęciach: muzycznych, plastycznych i kreatywnych.

Koncert Nadziei, z którego dochód wspiera klinikę onkologii dziecięcej Przylądek Nadziei
Koncert Nadziei, z którego dochód wspiera klinikę onkologii dziecięcej Przylądek Nadziei  Fot. Grzegorz Hawałej

– Koncertami chcemy pokazać, co daje pomoc. Kiedy dzieci wychodzą na scenę i śpiewają, widzowie wiedzą, że to te dzieci, którym pomagają - tłumaczy Mirosław Szozda.

Koncert poprowadzą Konrad Imiela i Paweł Gołębski. Rozpocznie się on o godz. 19 i potrwa do około 22.30. Bilety w cenie 90 i 120 zł można kupić na stronie internetowej NFM.

Ostatnia edycja koncertu przyniosła 1 mln zł.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Roman Imielski poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem