Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

– Porozmawiajmy o smogu. I o tym, co zrobić, aby we Wrocławiu oddychać czystszym i zdrowszym powietrzem. To w ogóle możliwe? – pyta Jarosław Perduta, dyrektor Dolnośląskiego Centrum Filmowego.

Pretekstem do debaty będzie film „Smog wars”. Mateusz Kokoszkiewicz z „Gazety Wyborczej” zada pytania zaproszonym gościom. To Krzysztof Smolnicki z Dolnośląskiego Alarmu Smogowego, Katarzyna Szymczak-Pomianowska, dyrektorka Departamentu Zrównoważonego Rozwoju Urzędu Miejskiego Wrocławia, oraz dr Maciej Zathey, dyrektor Instytutu Rozwoju Terytorialnego.

Film „Smog Wars” w reżyserii Jonathana L. Ramseya został wyróżniony na New Earth International Film Festivalu 2018 za „wielowymiarowe ukazanie problemu smogu i walki o czyste powietrze”.

Autor skupia się na Warszawie, lecz istota zagadnienia oraz wnioski, które płyną z filmu, dotyczą wszystkich polskich aglomeracji miejskich. Film został w całości sfinansowany i zrealizowany przez osoby prywatne.

Początek wydarzenia we wtorek o godz. 19 w DCF przy ul. Piłsudskiego. Bilet na film kosztuje 13 zł.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.