Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Grażka jest psem idealnym, wpatrzonym w swojego człowieka jak w obraz, podążającym za nim z kuchni do łazienki, z sypialni do salonu.

Nie przepada za luksusami - kiedy ma do wyboru kanapę, psie posłanie albo twardą podłogę pod stołem, przy którym siedzą ludzie, wybierze to ostatnie. Chodzi pięknie przy nodze, co dwa kroki patrząc kontrolnie w oczy, jakby sprawdzając, czy aby na pewno dobrze idzie - zarówno prowadzona na smyczy, jak i bez.

Świetnie dogaduje się z innymi zwierzętami, z kotami też, o ile nie skaczą jej z parapetu na głowę - wtedy zrywa się, żeby ruszyć w ich kierunku, ale przywołana, zatrzymuje się w pół kroku. Inteligentna, całą swoją uwagę skupia na tym, żeby zrozumieć, czego od niej chcemy. Uwielbia spacery - na widok smyczy wpada w euforię.

Grażka przebywa w domu tymczasowym, skąd wypuścimy ją tylko w najlepsze ręce, za co na pewno odwdzięczy się wielką, bezwarunkową miłością.

Ps. Kiepsko znosi podróże, ma chorobę lokomocyjną.

W sprawie adopcji należy kontaktować się z Ekostrażą:

605 78 22 14 - w godz. 13.30 - 6.00

883 404 888 - w godz. 8.30 - 13.30.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.