Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

- Akcję Good LACK w Alei Bielany wsparły już, przekazując własnoręcznie ozdobione stoliki, gwiazdy: wokalista Łukasz Zagrobelny, kucharz Piotr Kucharski i uczestniczka Masterchef Poland Natalia Maszkowska - zachęcają organizatorzy.

Swoje własne wersje stolika Lack przygotowali także dekoratorzy sklepu IKEA Wrocław, który wraz Aleją Bielany organizuje akcję. Będzie też m.in. stolik „Wyborczej”.

Good LACK to dwa dni warsztatów zrób to sam. Kultowy stolik można zakupić na miejscu, wspierając fundację „Paliwo Artystyczne”. Lub przynieść własny stolik.

O tematyce warsztatów zdecydowali internauci poprzez ankiety w mediach społecznościowych. – W planach są m.in. aranżacje w stylu eko, romantycznym i praktycznym. Nie zabraknie również propozycji dla wielbicieli geometrycznych kształtów i designu, energetycznego „Flower Power” czy warsztatów dla rodziców – informują organizatorzy. - Nad pracami będą czuwać artystki z Centrum Rozwoju Zawodowego Krzywy Komin, prowadzonego przez Fundację Open Mind. Wszystkie niezbędne materiały będą dostępne na miejscu. 

Ozdobiony stolik będzie można zabrać do domu lub przekazać na licytację, która odbędzie się za pośrednictwem platformy Allegro Charytatywni i potrwa przez kolejny tydzień.

– Wierzymy, że aranżowanie stolików przyniesie gościom centrum wiele frajdy i zabawy. To również świetna okazja do spędzenia popołudnia z rodziną lub przyjaciółmi – mówi Jacek Kaczmarski, marketing manager Alei Bielany. - Nie mniej ważny jest charytatywny charakter naszego eventu.

Cały dochód ze sprzedaży stolików zostanie przekazany na rzecz Centrum Rozwoju Zawodowego „Paliwo Artystyczne”, które pomaga rozwijać kompetencje zawodowe i kulturowe dzieci i dorosłych. Fundacja angażuje do współpracy specjalistów z wielu dziedzin i organizuje różnorodne warsztaty, np. z renowacji mebli.

Akcja Good LACK organizowana jest przy wejściu głównym Alei Bielany 23 i 24 lutego od godz. 11 do 19. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.