Lubisz się śmiać i pomagać innym? Zostać wolontariuszem fundacji Dr Clown i wspieraj chorych podczas ich pobytu w szpitalu.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Fundacja Dr. Clowna działa od 1999 roku. Od samego początku niesie pomoc osobom chorym, niepełnosprawnym i niedołężnym, tworząc zespoły „doktorów clownów” odwiedzających regularnie dzieci i dorosłych. Wolontariusze wspierają poprzez terapię śmiechem proces poprawy kondycji fizycznej i psychicznej pacjenta.

– Oprócz pracy w szpitalach angażujemy w nasze działania także domy dziecka, hospicja, ŚDS-y (środowiskowy dom samopomocy), przedszkola i szkoły specjalne, DPS-y czy placówki dla seniorów. W zeszłym roku współpracowaliśmy z 80 szpitalami, 77 placówkami, a liczba beneficjentów naszych działań w skali całej Polski wyniosła ponad 61 tys. osób – informuje fundacja.

Trwa rekrutacja na wolontariuszy wrocławskiego oddziału. Wystarczy skontaktować się z pełnomocnikiem fundacji Dominiką Cichocką i umówić się na spotkanie. Można wysłać maila na adres dominika.cichocka@drclown.pl lub zadzwonić pod nr tel. 502 108 395.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem