Wrocławskie sztaby Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy skończyły liczenie. Obecnie "na koncie" miasta jest ponad 1,3 mln zł.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

- Dziękujemy jeszcze raz wszystkim, którzy wsparli tegoroczny finał WOŚP: darczyńcom, partnerom, ale i naszym dzielnym wolontariuszom. Mamy nowy wrocławski rekord! - napisali w niedzielę koordynatorzy wrocławskiej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Podali też końcową kwotę będącą suma rozliczeń jedenastu zarejestrowanych we Wrocławiu sztabów WOŚP. Łącznie wynik ich zbiórek to 1 389 135,65 zł. Poszczególne sztaby zebrały od ponad pięciuset do piętnastu tysięcy złotych. Nadal trwają niektóre aukcje internetowe, więc wrocławska kwota może jeszcze wzrosnąć.

Pomaganie jest dziecinnie proste - tak brzmiało hasło tegorocznego finału. Celem zbiórki pieniędzy jest zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. To placówki z oddziałami II i III stopnia referencyjności, czyli takie, które dokonują specjalistycznej diagnozy i udzielają pomocy najciężej chorym dzieciom.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem