Mieszkańcy Bolesławca wspólnie pożegnają w sobotę prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Pogrzeb tragicznie zmarłego prezydenta Adamowicza odbędzie się w sobotę 19 stycznia.

Uroczystości pogrzebowe, które rozpoczną się o godz. 12 w bazylice Mariackiej w Gdańsku, będą transmitowane także na telebimie w rynku w Bolesławcu. Transmisja rozpocznie się o godz. 12. 

Wcześniej, o godz. 11.30 mieszkańcy Bolesławca zapalą w centrum miasta znicze i ułożą z nich wielkie serce. 

Prezydent Bolesławca Piotr Roman apeluje do mieszkańców, aby przyszli w sobotę w południe na bolesławiecki rynek i wspólnie pożegnali prezydenta Adamowicza. Podkreśla, że będzie to gest solidarności z Gdańskiem, ale i wyraz niezgody na akty przemocy i nienawiści. 

Od 15 stycznia w holu bolesławieckiego ratusza jest także wystawiona księga kondolencyjna poświęcona pamięci prezydenta Gdańska. Można wpisywać się do niej także w piątek w godz. 7.30-14 oraz w sobotę od godz. 11 do godz. 17. 

Z kolei w niedzielę 20 stycznia o godz. 20 sztab WOŚP w Bolesławcu zaprasza na rynek "wszystkich, których dotknęła śmierć prezydenta Pawła Adamowicza oraz tych, którzy solidaryzują się z Jurkiem Owsiakiem" (po śmierci prezydenta Gdańska złożył rezygnację). 

- Spotkajmy się na bolesławieckim rynku, bądźmy razem. Połóżmy kres mowie nienawiści, hejtowi, uprzedzeniom, przemocy - zachęcają przedstawiciele bolesławieckiego sztabu WOŚP.   

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem