Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W niedzielę doszło do brutalnego ataku na prezydenta Gdańska. W trakcie finału WOŚP Paweł Adamowicz został kilkukrotnie dźgnięty nożem na scenie. Ludzie w całej Polsce organizują gesty solidarności. Znaleźli się jednak też tacy, którzy akt ten pochwalają, nawołując do ataku na prezydenta Poznania i Wrocławia.

CZYTAJ TEŻ: Światełko dla prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza we Wrocławiu. Sutryk o ataku: To akt najwyższego potępienia

„Jeszcze Jaśkowiaka i prezydenta Wrocławia... Stają się ofiarą swojego lewackiego i bezbożnego podejścia do swoich stanowisk" – czytamy we wpisie Cezarego O. na Facebooku. Natrafił na niego poseł Jacek Protasiewicz, czym podzielił się na swoim Twitterze. Komentarz internauty za sprawą Protasiewicza trafił też do szefa MSWiA Joachima Brudzińskiego, który zgłosił sprawę na policję.

Wpis na Twitterze Jacka ProtasiewiczaWpis na Twitterze Jacka Protasiewicza screen z Twittera

 „Zgadzam się z Panem i dlatego przekazałem pański wpis policji. Najwyższy czas zatrzymać to szaleństwo nienawiści. Tam gdzie nie pomaga apel o powstrzymanie głosów nienawiści, powinno bezwzględnie wkraczać surowe prawo i konsekwencje” – czytamy w tweecie Brudzińskiego.

Policja poinformowała po godz. 11, że mężczyzna, który groził prezydentom Poznania i Wrocławia został zatrzymany. To 41-letni mieszkaniec jednej z miejscowości pod Poznaniem.

„W trosce o nas wszystkich, powinniśmy walczyć z mową nienawiści, w każdym miejscu. To ona sprawia, że szaleńcy są gotowi pójść krok dalej. To wielka odpowiedzialność każdego z nas. Szalone czyny są poprzedzane brakiem reakcji na złe słowa” – podsumowuje zajście Jacek Sutryk.

Prezydent Wrocławia zapowiedział lekcje wychowawcze o mowie nienawiści we wrocławskich szkołach. CZYTAJ WIĘCEJ

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.