Pracownicy spółki Profit Development, która jest Złotym Sponsorem i Partnerem Fabryki św. Mikołaja, zorganizowali mikołajkową akcję i przygotowali prezenty dla ponad stu wrocławskich dzieci.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

– W naszej firmie przygotowywanie świątecznych paczek dla najmłodszych to już tradycja. Od kilkunastu lat grudzień to dla nas radosny okres, w którym poza codziennymi zawodowymi obowiązkami możemy także sprawić, że na twarzach dzieci zagości uśmiech – mówi Magdalena Konieczna, specjalista ds. promocji i reklamy z Profit Development.

W tym roku pracownicy firmy także chcieli trafić z prezentami do najbardziej potrzebujących. O pomoc poprosili Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej we Wrocławiu. – Jego przedstawiciele najlepiej orientują się w sytuacji uboższych mieszkańców miasta – tłumaczy Konieczna.

Dla ponad 100 dzieci będących pod opieką MOPS pracownicy firmy przygotowali więc słodycze, gry edukacyjne i zabawki. Podarki zostały wręczone najmłodszym m.in. w czwartek podczas mikołajkowego spotkania.

– Przy przygotowaniach pomogła nam hurtownia Wiązów Zenon Waniak, której pracownicy także są wspaniałymi pomocnikami Mikołaja – dodaje Konieczna.

Profit Development to partner i złoty sponsor organizowanej przez „Gazetę Wyborczą Wrocław” Fabryki św. Mikołaja. Firma jest z nami od początku – czyli od 14 lat. W tym roku kolejny raz przekazała na akcję charytatywną 100 tys. zł.

– Co roku praca dla Fabryki daje nam ogromną satysfakcję, a także świadomość, jak wiele jeszcze pozostało pracy – zaznacza Konieczna. – Dodatkowo, na przestrzeni tych wszystkich edycji, spotykamy się ze wspaniałymi, pełnymi entuzjazmu i pasji ludźmi, którzy swoją energię, pieniądze i czas poświęcają najbardziej potrzebującym dzieciom. To właśnie te kontakty oraz suma zdobytych dzięki nim doświadczeń, a także masa nowych wyzwań stojących przed Mikołajem, sprawiają, że jesteśmy z Fabryką do dzisiaj.

W tym roku, dzięki hojności Profit Development i pozostałych darczyńców, pomożemy Środowiskowemu Domowi Samopomocy „Ostoja” przy ul. Stawowej. Do placówki uczęszcza 30 dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Chcemy wymienić tam windę, bo obecna ma ponad 20 lat i pomimo kilku napraw często się psuje. Są też inne pilne potrzeby: nowe zadaszenie, naprawa podjazdu dla osób poruszających się na wózkach i zakup sprzętu potrzebnego do terapii. Wielkim marzeniem terapeutów ŚDS „Ostoja” jest Sala Doświadczania Świata, która będzie stymulować zmysły. Chcemy ją stworzyć w jednym z pomieszczeń placówki.

– Warto pomagać. Możemy wyliczać setki argumentów dlaczego, ale najtrafniej oddaje to Seneka: „Posiadanie jakiegokolwiek dobra nie daje radości, jeżeli nie dzielimy go z drugim człowiekiem” – dodaje Konieczna.

Do udziału w Fabryce św. Mikołaja zachęcamy kolejne firmy. W sprawie przyłączenia się do akcji prosimy o kontakt z koordynatorką zbiórki Agnieszką Iwanowską: agnieszka.iwanowska@wroclaw.agora.pl, tel. 507 094 827.

Fabryce mogą pomóc także osoby prywatne – uruchomiliśmy zbiórkę pieniędzy na portalu crowdfundingowym Zrzutka.pl (to przez tę stronę pieniądze zbiera m.in. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy). Tam wpłacono już 1773 zł.

Sponsorzy Fabryki św. Mikołaja

Pomoc ŚDS Ostoja będzie możliwa dzięki naszym sponsorom, którzy już zadeklarowali, że Fabryce św. Mikołaja przekażą 155 tys. zł. To:
– Profit Development SA (Złoty Sponsor i Partner naszej akcji, przekazał 100 tys. zł)
– Volvo Polska,
– Temar Deweloper,
– Kancelaria Prawna Schampera, Dubis, Zając i Wspólnicy,
– Dom Aukcyjny Dawro,
– Rudy Consulting,
– Dolnośląska Fundacja Rozwoju Ochrony Zdrowia,
– Cargill Poland,
– Dolnośląskie Stowarzyszenie Pośredników w Obrocie Nieruchomościami i Zarządców Nieruchomości,
– Osiński i Syn,
– Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu,
– pracownicy firmy Schaeffler,
– DOM.developer Wrocław,
– Projektmanagement Polska,
– Multi Grupa.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Roman Imielski poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem