Dolnośląskie Centrum Onkologii z okazji mikołajek przygotowało zestaw ćwiczeń, które są zalecane dla osób po chorobie nowotworowej.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Filmy w formie zajęć instruktażowych powstały z myślą o osobach, które pokonały chorobę nowotworową i które nie wiedzą, jak powinna wyglądać ich aktywność fizyczna i czy w ogóle powinny ćwiczyć.

 

– Chcemy zachęcić pacjentów do regularnej aktywności, do codziennych ćwiczeń, które mogą pomóc w powrocie do zdrowia – mówi Roman Hawro, szef Działu Rehabilitacji w DCO. – W filmach wystąpili nasi fizjoterapeuci, którzy demonstrują krok po kroku, jak wykonać ćwiczenia. Wybraliśmy ćwiczenia, które zaleca się po operacjach onkologicznych: m.in raka piersi, zabiegach urologicznych czy dotyczących rejonu głowy i szyi.

6 grudnia rehabilitanci DCO rozdają pacjentom płyty z 10 filmami „ONKOFIT”. Te same filmy są dostępne są na YouTubie. Można je znaleźć TUTAJ.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem