Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Wielki Test Wiedzy o Dolnoślązaczkach organizuje Stowarzyszenie Dolnośląski Kongres Kobiet wspólnie z Fundacją na rzecz Równości oraz Soroptimist International Pierwszy Klub we Wrocławiu.

Odbędzie się w sobotę o godz. 15.30 w budynku Wydziału Prawa, Ekonomii i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego, ul. Uniwersytecka 7/10.

Trzeba się zarejestrować, wysyłając e-mail z imieniem i nazwiskiem na adres: promocja@wroclaw.agora.pl.

Jeśli chcecie się przygotować do testu, obejrzyjcie wystawę „Niezwykłe Dolnoślązaczki”, którą SDKK zorganizowało wspólnie z Komisją Europejską w Polsce. Przeczytajcie też biogramy 16 wspaniałych, aktywnych kobiet. Warto je poznać, bo każda z nich miała życie jak gotowy scenariusz.

O hrabinie Marii von Maltzan z Milicza nakręcono film „Forbidden”, z Jacqueline Bisset i Jürgenem Prochowem w rolach głównych, prof. Hanna Hirszfeldowa została właśnie bohaterką nowej książki Urszuli Glensk, a księżna Daisy wciąż przyciąga do Książa tłumy romantyków. Na pewno je znacie, a jeśli znacie, rozwiążecie test.

I nagroda wynosi 2,5 tys. zł, II – 1,5 tys. zł, a trzecia – 1 tys. zł. Organizatorzy przygotowali też cenne nagrody rzeczowe.

Z okazji jubileuszu 100-lecia praw wyborczych Polek SDKK wyda też kalendarz na 2019 r. z sylwetkami 12 niezwykłych Dolnoślązaczek, które wytypowali nasi czytelnicy w głosowaniu internetowym.

Kalendarz zostanie dołączony bezpłatnie do jednego z wydań „Gazety Wyborczej” Wrocław w styczniu.

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.