Kolejne firmy dołączają do akcji charytatywnej "Gazety Wyborczej Wrocław". Dzięki ich hojności pomożemy podopiecznym Środowiskowego Domu Samopomocy "Ostoja" przy ul. Stawowej.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Przebywa tam 30 dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną, które na dodatek zmagają się m.in. z wadami wzroku, słuchu, epilepsją, dysfunkcjami narządu ruchu.

Chcesz wesprzeć akcję? Wejdź na portal Zrzutka.pl

Pomoc dla nich będzie możliwa dzięki naszym sponsorom, którzy już zadeklarowali, że Fabryce św. Mikołaja przekażą 149 tys. zł. Po raz pierwszy do akcji mogą dołączyć także osoby prywatne – uruchomiliśmy zbiórkę pieniędzy na portalu crowdfundingowym zrzutka.pl (to przez tę stronę pieniądze zbiera m.in. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy). Tam wpłacono 1697 zł.

TOMASZ PIETRZYK

Fabryka św. Mikołaja zbiera pieniądze m.in. na wymianę windy w Ostoi. Ma już ona ponad 20 lat i często się psuje. Innymi pilnymi potrzebami placówki są nowe zadaszenie i naprawa podjazdu dla osób poruszających się na wózkach, a także zakup sprzętu rehabilitacyjnego potrzebnego do terapii. To m.in. rower rehabilitacyjny, chodzik rehabilitacyjny, podnośnik i fotel pielęgnacyjny typu Normandie.

Chcemy też spełnić wielkie marzenie pracowników placówki i stworzyć w niej tzw. Salę Doświadczania Świata. W jednym z pomieszczeń chcemy więc zbudować strefę do stymulowania zmysłów, która pobudzałaby je np. muzyką, zapachami czy efektami świetlnymi.

– Dzięki temu osobom z niepełnosprawnością łatwiej zrozumieć otoczenie i płynące z niego bodźce. Zwiększa się też poczucie zaufania i odprężenia – mówi prezes stowarzyszenia Ostoja Małgorzata Gorący. – Taka terapia od lat sprawdza się na całym świecie, a także wśród dzieci i młodzieży, którym pomagamy w innych placówkach Ostoi. Gdy dorastają i przychodzą do domu przy ul. Stawowej, często mamy poczucie, że coś tracą. Bo tutaj takiej sali nie ma. Do udziału w akcji zachęcamy kolejne firmy zainteresowane wsparciem Fabryki św. Mikołaja.

W sprawie dołączenia do akcji prosimy o kontakt z koordynatorką zbiórki Agnieszką Iwanowską: agnieszka.iwanowska@wroclaw.agora.pl, tel. 507 094 827.

Fabrykę św. Mikołaja wspierają:

>> Profit Development SA (Złoty Sponsor i Partner naszej akcji, przekazał 100 tys. zł),

>> Volvo Polska,

>> Temar Deweloper,

>> Kancelaria Prawna Schampera, Dubis, Zając i Wspólnicy,

>> Dom Aukcyjny Dawro,

>> Rudy Consulting Sp. z o.o.,

>> Cargill Poland Sp. z o.o.,

>> Dolnośląskie Stowarzyszenie Pośredników w Obrocie Nieruchomościami i Zarządców Nieruchomości,

>> Osiński i Syn Sp. J.,

>> Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu,

>> pracownicy firmy Schaeffler,

>> DOM.developer Wrocław.

>> Projektmanagement Polska Sp. z o.o.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem