Dziś wieczorem zakończą się prace nad muralem Wandy Rutkiewicz przy pl. Legionów 4a. Ekipa nanosi ostatnie poprawki.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Mural Wandy Rutkiewicz  to hołd dla himalaistki, ale przede wszystkim wielkiej kobiety.

Rutkiewicz wygrała w plebiscycie na Polkę Stulecia zorganizowanym przez „Wysokie Obcasy”. Projekt z okazji stulecia niepodległości i rocznicy przyznania praw wyborczych Polkom przygotowała Marta Frej. Największym problemem przy nanoszeniu rysunku na ścianę okazał się deszcz.

- Niestety, farba nie chce schnąć, robią się zacieki. Wszystko przez pogodę. Deszcz w połączeniu z niskimi temperaturami trochę pokrzyżował nam szyki, ale nie poddajemy się – mówi Aleksandra Stachowicz, koordynatorka prac. – Dziś wieczorem powinnyśmy skończyć – dodaje.

Wykonanie muralu zajęło dziewczynom tydzień. Na ścianie pracowały w piątkę.

- Nie rozmawiamy z przechodniami, bo większość czasu jesteśmy na rusztowaniu. Widzimy jednak, że ludzie przystają, aby upewnić się, że na pewno widzą kobiety w kaskach. Mamy nadzieję, że napis „kobiety wiedzą, co robią” nieco ich uspokaja – śmieje się Aleksandra Stachowicz.

Poza muralem Wandy Rutkiewicz plebiscyt wygrały jeszcze dwa inne projekty. Jeden powstał już w Katowicach i przedstawia dr Jolantę Wadowską-Król. Drugi upamiętni Korę w Warszawie. Oficjalne odsłonięcie wrocławskiego muralu zaplanowano na 8 grudnia.

Partnerem Strategicznym akcji jest bank BGŻ BNP Paribas.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem