Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

28 listopada 2018 r. minie dokładnie 100 lat, odkąd Polki uzyskały prawa wyborcze. Polska była jednym z pierwszym krajów na świecie, który zrównał prawa kobiet i mężczyzn. Aby uczcić ten jubileusz Okręgowa Izba Radców Prawnych we Wrocławiu postanowiła służyć kobietom darmową poradą, dlatego organizuje „Dzień otwarty dla kobiet”.

22 listopada w godzinach 12-18 w siedzibie radców - przy Włodkowica 8 będzie można skorzystać z darmowych porad prawnych i dowiedzieć się więcej o przeciwdziałaniu nierównemu traktowaniu w pracy, rodzinie, związkach. Radcy wyjaśnią też zawiłości odnośnie alimentów, rozwodów, mobbingu, dyskryminacji, przemocy fizycznej, psychicznej i ekonomicznej, spadków, praw seniora. Od godz. 12.30 dyżur pełnić będzie również psycholog.

Na wydarzenie może przyjść każda kobieta, nie obowiązują zapisy. Radcy prawni zalecają jedynie, aby przynieść ze sobą dokumentację (jeśli taka istnieje, np. wyroki, pisma urzędowe, umowy), która ułatwi wyjaśnienie danej sprawy.

Członkowie Okręgowej Izby Radców Prawnych we Wrocławiu zapewniają również, że pomoc nie musi być jednorazowa. W razie potrzeby, złożoności sprawy, poinformują o sposobie i możliwości kontynuowania współpracy.

Wydarzeniu patronują: Rzecznik Praw Obywatelskich dr Adam Bodnar, Fundacja Centrum Praw Kobiet, Stowarzyszenie Intro, Stowarzyszenie Dolnośląski Kongres Kobiet oraz Fundacja na rzecz Równości.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.