21 prelekcji, 22 pokazy filmowe, trzy fotospacery - to tylko niektóre z atrakcji tegorocznego Festiwalu Podróżników National Geographic, który w tym roku organizowany jest 12-14 października m.in. w Dolnośląskim Centrum Filmowym we Wrocławiu.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

– Tradycyjnie już jesienią zapraszamy do Wrocławia na inspirujące spotkania i rozmowy. Tym razem spotykamy się w Dolnośląskim Centrum Filmowym, które podczas trzech dni festiwalu zamieni się w prawdziwe podróżnicze centrum wszechświata – zachęca Agnieszka Franus, redaktor naczelna „National Geographic Polska”.

Agnieszka Franus
Agnieszka Franus  Szymon Płóciennik / Agencja Wyborcza.pl

Wśród zaproszonych gości są Aleksander Doba, który opowie o swoich transatlantyckich wyprawach kajakowych, Krzysztof Wielicki – słynny wspinacz, taternik i alpinista, Tomasz Michniewicz – dziennikarz i podróżnik, Krzysztof Starnawski – rekordzista świata w nurkowaniu, oraz fotografowie „National Geographic”: Iwona El Tanbouli-Jabłońska, Marcin Dobas, Adam Brzoza i Paweł Młodkowski. Swoimi opowieściami podzielą się z festiwalowiczami również blogerzy z Busem przez Świat, Pojechana i Globstory.

Festiwal Podróżników to także pokazy filmów z National Geographic Channel i Festiwalu Millenium Docs Against Gravity. A dla fanów fotografii organizatorzy przygotowali dwudniowe warsztaty Olympus. Swoimi doświadczeniami z pracy fotografa podzielą się z uczestnikami Łukasz Bożycki i Marcin Dobas. Dla najmłodszych podróżników zaplanowano zabawy i warsztaty z Muzeum Poczty i Telekomunikacji oraz Kolejkowem.

Wydarzenie zagości również w innych dolnośląskich miastach. Pokazy filmowe zostaną zorganizowane w kinach Apollo (Wałbrzych), Piast (Legnica) i Lot (Jelenia Góra). W tych trzech miastach zaplanowano również wydarzenia związane z podróżowaniem, zwiedzaniem i fotografią. Będą to fotospacery po Jeleniej Górze (12 października), Wałbrzychu (13 października) i Legnicy (14 października). Przed południem ich uczestnicy zwiedzą zamki (Chojnik, Książ i Piastowski), a po południu wyruszą na specjalnie przygotowane trasy.

Festiwal organizowany jest przez samorząd Województwa Dolnośląskiego przy współpracy z magazynem „National Geographic Polska”. Szczegółowy program jest dostępny na stronie www.festiwal.national-geographic.pl.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem