Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Już na początku przyszłego tygodnia odbędzie się 365 Timing Economic Congress. To wydarzenie skierowane do przedsiębiorców, inwestorów samorządowców, naukowców. Jaką drogą podąża nasza gospodarka po przemianach ustrojowych? Czy upływający czas nie jest jednym z najważniejszych, jeśli nie najistotniejszym czynnikiem warunkującym rozwój biznesu, a co za tym idzie gospodarek?

To tylko przykładowe zagadnienia, o których będą rozmawiać prelegenci na nadchodzącym kongresie.

– Na kongresie zostanie omówione wspomniane wyczucie czasu. W biznesie bowiem nie zawsze ma znaczenie to, kto pierwszy wpadnie na dany pomysł, ale w jakim momencie historii tego dokona – mówi prof. dr hab. Andrzej Kaleta, rektor Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, który jest jednym z organizatorów wydarzenia.

I dodaje: – Kongres nie ma charakteru stricte naukowego, a to dzięki współpracy z marszałkiem Cezarym Przybylskim i Dolnośląskim Funduszem Rozwoju.

– Dolny Śląsk to jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się regionów w Unii Europejskiej. A to dzięki podejmowaniu określonych decyzji we właściwym czasie. Spóźnienie się lub zbyt szybkie podjęcie decyzji może spowodować to, że efekty będą mniejsze. Dlatego tematyka kongresu jest niezwykle istotna w dynamicznie zmieniającym się otoczeniu gospodarczym – podkreślał marszałek Przybylski.

Wśród tematów poszczególnych paneli znajdziemy m.in. takie jak „Finansowanie przedsiębiorstw przez pryzmat czasu”, „Ekonomia przyszłości a gospodarka” i „Dynamiczne planowanie rozwoju miast i stref podmiejskich”.

Uczestnicy kongresu zmierzą się jednak także z kwestią wyzwań związanych ze zmianami demograficznymi, a co za tym idzie, także tematem imigracji, w tym zza wschodniej granicy.

– Musimy w Polsce zastanowić się, jak ta perspektywa imigracyjna będzie wyglądała w najbliższych latach. Nie możemy patrzeć na to zagadnienie w perspektywie jednego roku. Z imigracją wiąże się wiele problemów administracyjnych, regulacyjnych. Wkrótce otworzy się rynek pracy w Niemczech dla Ukraińców. Te zagadnienia z pewnością będziemy poruszać – opowiada Marek Ignor, prezes Dolnośląskiego Funduszu Rozwoju.

365 Timing Economic Congress odbędzie się w dniach 15 i 16 października w Haston City Hotel we Wrocławiu. Więcej szczegółów na stronie www.365timing.pl

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.