Trwa remont kamienicy na Wyspie Słodowej. Powstanie tam Concordia Hub - miejsce integrujące i aktywizujące wrocławian z inkubatorem dla młodych firm, start-upów i przestrzenią co-workingową oraz otwartym konceptem gastronomicznym z różnorodnymi małymi lokalami na parterze budynku.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Wyspa Słodowa ma być nadal otwarta dla mieszkańców. Mają się tu odbywać m.in. koncerty, spotkania, pokazy filmowe, zajęcia dla dzieci, imprezy kulinarne i targowe, wykłady, warsztaty, konferencje tematyczne.

Program działań kulturalnych ma powstawać w oparciu i we współpracy z działającymi w mieście festiwalami i stowarzyszeniami. Ruszyły już prace remontowe w kamienicy na Wyspie, w której ma powstać Concordia Hub.

– Projekt obejmuje rewitalizację istniejącej kamienicy wraz z rozbudową o nową część. Jednocześnie prowadzone będą prace archeologiczne, a teren na czas rozbudowy zostanie ogrodzony – mówiła nam Ewa Voelkel-Krokowicz, prezes spółki Pro Design, nowego właściciela kamienicy na Słodowej, i zapewniała, że inwestor jest w stałych konsultacjach z architektem miejskim i konserwatorem zabytków.

Konkurs na przygotowanie koncepcji architektonicznej wygrało holenderskie biuro MVRDV, którego pierwsza realizacja w Polsce – biurowiec Bałtyk w Poznaniu – została nagrodzona już kilkoma nagrodami architektonicznymi, m.in. Bryłą Roku.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Cichaj! Gdzie mi takie artykuły, przeca Wrocław w ruinie, wrocławska kultura to układ zamknięty, a inwestycje w kulturę to inwestycje w "niepotrzebne wytwory wyobraźni artystów". Ja nie mogę się doczekać efektu, zwłaszcza że odpowiedzialni za koncepcję MVRDV to przekozaki w temacie.
  Panu Michalakowi proponuję świeżutką wystawę światowej sławy rzeźbiarza "Moc natury. Henry Moore w Pawilonie Czterech Kopuł", gdzie podobnie niepotrzebne wytwory wyobraźni artysty są właśnie prezentowane aż do 20.01.2019r.
  już oceniałe(a)ś
  4
  1
  No cóż, ze smutkiem muszę zweryfikować moją wypowiedź. Kamienica jednak została sprzedana prywatnemu inwestorowi. Co prawda nie powstanie tam hotel, ale miasto nie będzie miało wpływu na działania właściciela. Tak właśnie władze Wrocławia rozumieją interes społeczny
  @doma454@
  Juz chcialem prostowac Twoje brednie ale na szczescie sam sie zreflektowales. Ale rozumiem ze mimo wszystko teskinisz do PRLu kiedy nie bylo prywatnej wlasnosci? Odpowiadala Ci sytuacja gdy kamienica niszczala, byly tam jakies mieszkania komunalne, co by nie mowic zamkniete dla wiekszosci Wroclawian, to bylo dbanie o interes spoleczny wg Ciebie? Na szczescie kupil to jakis prywatny inwestor, odnowi budynek i zrobi tam jakies biura czy restauracje, szkoda ze czekalismy na to ponad 5 lat!!! Na jeden budynek!!!
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @to_wro
  Biura w miejscu aktywności społecznej i artystycznej. Co za rewelacja! Na pewno skorzystasz. To miasta nie stać żeby przekształcić to miejsce w centrum kulturalne tak jak było to w zamyśle Bogdana Zdrojewskiego? Przecież jest tak dobrze?
  Nawet nie wiesz biedaku, że ci robią wodę z mózgu a ty im bijesz brawo. Niektórzy ludzie mają większe potrzeby niz najeść się i pójść do biura. I do Twojej wiadomości, bo jesteś widzę bardzo niedinformowany: na działalności kulturalnej też można zarabiać
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Nie wszyscy chyba wiedzą, że miejsce to miało zostać sprzedane deweloperom, a prezydent zmienił zdanie po nacisku Wrocławian i aktywistów i okazało się, że jednak kamienicę można wyremontować? A tyle było krzyku, że miasta nie stać, brak środków i jedyne co można zrobić, to sprzedaż kamienicy. No ale czego można się spodziewać po osobie, która wierzy, że wszystko weryfikuje wolny rynek. Powinnismy podziękować zaangażowanym ludziom, którzy wywalczyli pozostawienie tego miejsca dla mieszkańców. Niewiele brakowało a powstałby tam hotel a przestrzeń zostałaby zamknieta zgodnie z myślą prezydenta. Dzięki sprzeciwowi ludzi udało się uratować to miejsce
  już oceniałe(a)ś
  0
  0