"Made in Wrocław 2018" już 17 października. To połączenie bezpłatnych targów i konferencji biznesowej, na której będzie można wysłuchać twórców firm wartych niemal miliard złotych.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

To już druga edycja wydarzenia „Made in Wrocław” organizowanego przez Urząd Miasta Wrocławia oraz Agencję Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej. W grudniu ubiegłego roku uczestniczyło w nim około 4 tys. osób, w tym także uczniowie, studenci oraz całe rodziny.

Bezpłatne targi

Jak opowiada prezydent Rafał Dutkiewicz, „Made in Wrocław” pokazuje społeczną i biznesową energię Wrocławia: – Zdecydowaliśmy się na organizację drugiej edycji, ponieważ w zeszłym roku wydarzenie zostało dobrze przyjęte zarówno przez mieszkańców, jak i przedstawicieli firm. Dzięki naszej wspólnej pracy Wrocław zwiększył swoje globalne znaczenie, awansował do kategorii miast gamma i został doceniony m.in. za centra innowacji czy wysoką jakość edukacji. Made in Wrocław to szansa, by porozmawiać o fundamentach tego sukcesu, ale też zastanowić się nad przyszłością.

Co mieszkańcy zobaczą w tym roku na bezpłatnych targach? Swoje stoiska już zapowiedziały takie firmy jak Mondelez International, 3M, GlobalLogic czy Volvo. Dodatkowo innowacje i wynalazki zaprezentuje ponad 25 start-upów. Wrocławianie uczestnicząc w wydarzeniu mogą odwiedzić aż sześć stref, w tym strefę przemysłu 4.0, strefę gastro, smart city oraz AR i VR, jak również wygrać nagrody „Made in Wrocław”.

Kogo można posłuchać

W trakcie części konferencyjnej założyciele i menedżerowie największych firm działających w mieście postarają się odpowiedzieć na pytanie, co marka „Made in Wrocław” oznacza dziś, a co oznaczać może w najbliższej przyszłości. Opowiedzą także, jak udało im się dojść do globalnego sukcesu.

Wstęp na konferencję jest płatny i kosztuje 49 zł.

Konferencję otworzy prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz. W sesji inauguracyjnej wezmą udział Piotr Krupa, prezes firmy Kruk (jej wycena na giełdzie to niemal miliard dolarów), Jacek Levernes, honorowy prezes Związku Liderów Usług Biznesowych – ABSL (firmy w nim zrzeszone zatrudniają w sumie 250 tys. pracowników) oraz Dorota Jarodzka-Śródka, wiceprezes Archicom i przewodnicząca Rady Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

W kolejnych częściach prezentacje wygłoszą m.in. dr Olga Malinkiewicz z Saule Technologies (laureatka nagrody MIT Technology Review Innovator under 35 z roku 2015), ale także dr Adam Domanasiewicz, światowej sławy chirurg z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.

Konferencję poprowadzi Maciej Orłoś.

– Jeśli chodzi o część merytoryczną, to zaproszeni przez nas prelegenci mogliby wystąpić na dowolnej konferencji biznesowej w Polsce czy w Europie i wszędzie byliby słuchani z uwagą. Oni jednak nie tylko na „Made in Wrocław” wystąpią, oni pozostaną związani z miastem także po imprezie – nadal będą tu tworzyć czy pracować – podkreśla Ewa Kaucz, prezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

I dodaje: – „Made in Wrocław” to więc szansa nie tylko na posłuchanie inspirującej prelekcji, ale także na poznanie potencjalnych klientów, partnerów biznesowych czy zapoczątkowanie wspólnych przedsięwzięć.

„Made in Wrocław 2018” odbędzie się w środę 17 października, w Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia. Początek konferencji godz. 9.30, początek targów o godz. 10.00.

Więcej szczegółów dostępnych jest TUTAJ.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem