Barwna parada na rzecz dzieci chorych na raka już po raz siódmy przejdzie ulicami. W sobotę 8 września każdy może przejść w Korowodzie Nadziei.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Wielki „Korowód Nadziei” odbędzie się w sobotę 8 września. Parada wyruszy o godz. 16 z placu zieleni przy ul. Sanockiej (boczna Ślężnej i Komandorskiej) i przejdzie Komandorską, Zaolziańską, Powstańców Śląskich, Świdnicką, Bożego Ciała, Widok, Szewską, Oławską na Rynek, gdzie na pl. Gołębim odbędzie się charytatywny koncert z udziałem gwiazd znanych z telewizyjnych talent show.

Wystąpią: Dziubek Band, Natalia Lubrano oraz Marta Kołodziejczyk. Na scenie pojawi się również formacja Zgraja, Cheerleaders Wrocław, tancerki Al-Mara, mażoretki z Trzebnicy i Leszna, a pokaz akrobacji na szarfach dadzą gimnastyczki z Dare Dance Company.

Sam marsz ma być niezwykle barwny i widowiskowy. Wezmą w nim udział, m.in.: Wojskowa Orkiestra Reprezentacyjna Wojsk Lądowych, patrole konne Straży Miejskiej, fantazyjnie przebrane panie z klubu seniora oraz uczniowie ze szkół zaprzyjaźnionych z fundacją „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”.

Korowód Nadziei 2018 - program
Korowód Nadziei 2018 - program  materiały organizatora

Podobnie jak w ubiegłych latach, wszyscy uczestnicy korowodu stworzą na Rynku wielkie serce - wszystko po to, by pokazać chorym dzieciom, ile osób je wspiera.

- Do udziału w pochodzie zapraszamy wszystkich wrocławian, którzy nie są obojętni na los chorych na nowotwory dzieci. Dzięki takim wydarzeniom możemy zwrócić uwagę na ich potrzeby oraz udzielić im wsparcia. Wspólny marsz ulicami Wrocławia jest pięknym wyrazem solidarności z małymi pacjentami kliniki Przylądek Nadziei, które każdego dnia odważnie walczą o swoje zdrowie i życie - zachęcają do wzięcia udziału w wydarzeniu organizatorzy: fundacja „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” oraz wrocławska Straż Miejska.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Roman Imielski poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem