Nowy węzeł przesiadkowy z miejscami parkingowymi i wiata na rowery - to efekty rewitalizacji placu przyległego do dworca kolejowego w Twardogórze.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Zamontowano też stojaki rowerowe, lampy, kinkiety, ławki dla czekających na pociąg lub autobus i zadaszone słupy informacyjno-ogłoszeniowe z wyświetlaczami. Przebudowana została droga i plac Kolejowy, wykonano też przyłącza i podziemne instalacje.

Projekt realizowany był m.in. za unijne pieniądze.

– Wiele gmin w naszym regionie podejmuje działania, by ograniczyć zanieczyszczenia powietrza, emisję pyłów i trujących gazów. Wśród nich jest Twardogóra, która by zrealizować swój projekt, skorzystała z puli pieniędzy zarezerwowanych właśnie na wdrażanie strategii niskoemisyjnej – mówi marszałek Cezary Przybylski.

Zamontowano też stojaki rowerowe, lampy, kinkiety, ławki dla czekających na pociąg lub autobus i zadaszone słupy informacyjno-ogłoszeniowe z wyświetlaczami. Przebudowana została także droga i plac Kolejowy, wykonano przyłącza i instalacje kanalizacji deszczowej, sanitarnej, wodnej, elektrycznej i oświetlenia ulicznego.

Projekt realizowany był m.in. za unijne pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego.

– Od lipca na Dolnym Śląsku obowiązują uchwały antysmogowe podjęte przez sejmik województwa. Wiele gmin w naszym regionie systematycznie podejmuje działania, by ograniczyć zanieczyszczenia powietrza, emisję pyłów i trujących gazów. Wśród nich jest Twardogóra, która by zrealizować swój projekt, skorzystała z puli pieniędzy zarezerwowanych właśnie na wdrażanie strategii niskoemisyjnej – mówi marszałek Cezary Przybylski.

Wartość dofinansowania z RPO to blisko 1,7 mln zł, a kwota całej inwestycji to prawie 2,2 mln zł.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem