Zamontowano też stojaki rowerowe, lampy, kinkiety, ławki dla czekających na pociąg lub autobus i zadaszone słupy informacyjno-ogłoszeniowe z wyświetlaczami. Przebudowana została droga i plac Kolejowy, wykonano też przyłącza i podziemne instalacje.
Projekt realizowany był m.in. za unijne pieniądze.
– Wiele gmin w naszym regionie podejmuje działania, by ograniczyć zanieczyszczenia powietrza, emisję pyłów i trujących gazów. Wśród nich jest Twardogóra, która by zrealizować swój projekt, skorzystała z puli pieniędzy zarezerwowanych właśnie na wdrażanie strategii niskoemisyjnej – mówi marszałek Cezary Przybylski.
Zamontowano też stojaki rowerowe, lampy, kinkiety, ławki dla czekających na pociąg lub autobus i zadaszone słupy informacyjno-ogłoszeniowe z wyświetlaczami. Przebudowana została także droga i plac Kolejowy, wykonano przyłącza i instalacje kanalizacji deszczowej, sanitarnej, wodnej, elektrycznej i oświetlenia ulicznego.
Projekt realizowany był m.in. za unijne pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego.
– Od lipca na Dolnym Śląsku obowiązują uchwały antysmogowe podjęte przez sejmik województwa. Wiele gmin w naszym regionie systematycznie podejmuje działania, by ograniczyć zanieczyszczenia powietrza, emisję pyłów i trujących gazów. Wśród nich jest Twardogóra, która by zrealizować swój projekt, skorzystała z puli pieniędzy zarezerwowanych właśnie na wdrażanie strategii niskoemisyjnej – mówi marszałek Cezary Przybylski.
Wartość dofinansowania z RPO to blisko 1,7 mln zł, a kwota całej inwestycji to prawie 2,2 mln zł.
Materiał promocyjny partnera
Materiał promocyjny partnera
Wszystkie komentarze