Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

To wojewódzki program dofinansowania inicjatyw lokalnych realizowanych przez mieszkańców regionu we współpracy z Dolnośląską Federacją Organizacji Pozarządowych. Projekt wspiera także działania na rzecz równych praw kobiet i mężczyzn, ekologii i ochrony zwierząt, przeznaczone dla młodzieży, seniorów, osób niepełnosprawnych, rodzin, mniejszości narodowych oraz etnicznych.

Właśnie rozpoczyna się jego kolejna edycja. Urząd marszałkowski przeznaczy ćwierć miliona złotych na wsparcie inicjatyw, które będą realizowane do 15 grudnia.

– Zależy nam na budowaniu lokalnych społeczności w całym regionie, dlatego sukcesywnie wspieramy aktywność obywatelską Dolnoślązaków – mówi Jerzy Michalak, członek zarządu województwa.

Dodaje: – Jak widać po frekwencji, projekt cieszy się dużą popularnością. Do drugiej edycji Dolnośląskich Małych Grantów, która realizowana była w pierwszej połowie roku, zgłoszono prawie 600 projektów z całego województwa. Komisja wybrała 87 najlepszych, które zostały dofinansowane łącznie na kwotę ok. 400 tys. zł.

Program skierowany jest do nieformalnych grup działających na terenie całego województwa. O dotacje w wysokości do 5 tys. zł mogą starać się członkowie organizacji pozarządowych, ale i inni mieszkańcy Dolnego Śląska.

Wnioski można składać od 1 do 13 września poprzez stronę www.malegranty.pl. Projekty realizowane będą od 27 września do 15 grudnia. Natomiast od 3 do 11 września odbędzie się 14 spotkań informacyjnych: w Wałbrzychu, Kłodzku, Baldwinowicach, Zgorzelcu, Wrocławiu, Lubaniu, Trzebnicy, Wołowie, Legnicy, Dzierżoniowie, Bolesławcu, Miroszowicach, Świdnicy oraz Jeleniej Górze.

Wnioski można składać do 13 września poprzez stronę www.malegranty.pl. Projekty realizowane będą od 27 września do 15 grudnia. Natomiast od 3 do 11 września odbędzie się 14 spotkań informacyjnych.

Wszyscy, którzy mają trudności z wypełnieniem wniosku, mogą skontaktować się z doradcami projektu w biurze Dolnośląskiej Federacji Organizacji Pozarządowych. Godziny pracy opiekunów projektu, adres i telefony dostępne są na stronie www.malegranty.pl/kontakt.

Najbliższe konsultacje:

6 września – Trzebnica, godz. 15-16.30, sala konferencyjna starostwa powiatowego przy pl. Leśnej 1,

6 września – Wołów, godz. 17-19, sala sesyjna starostwa powiatowego przy pl. Piastowskim 2,

7 września – Legnica, godz. 11-13, w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym przy ul. Jordana 17,

7 września – Dzierżoniów, godz. 14.30-16.30, w sali nr 213 starostwa powiatowego przy ul. Świdnickiej 38,

10 września – Bolesławiec, godz. 14-16, sala konferencyjna starostwa powiatowego przy ul. Armii Krajowej 12,

10 września – Miroszowice k. Lubina, godz. 17.30-19.30, w świetlicy wiejskiej,

11 września – Świdnica, godz. 14-16, sala 225 (II piętro) starostwa powiatowego przy ul. Marii Curie-Skłodowskiej 7,

11 września – Jelenia Góra, godz. 17.30-19.30, sala fundacji Jagniątków przy ul. Klonowica 1/1.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.