We Wrocławiu i na Dolnym Śląsku zagrzmi i popada. Możliwe, że spadnie grad. Do godz. 21 obowiązuje ostrzeżenie meteorologiczne przed burzami wydane przez IMGW.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych wydało ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia dla województwa dolnośląskiego, głównie dla powiatu wrocławskiego. Burze z gradem przewidywane są do godz 21. Miejscami spadnie od 20 do 30 mm deszczu, a wiatr ma wiać z prędkością nawet 80 km/h. - Miejscami może spać grad - ostrzega dyżurny synoptyk IMGW Krzysztof Salanyk.

Jak zachować się w czasie burzy - instrukcja Rządowego Centrum Bezpieczeństwa
Jak zachować się w czasie burzy - instrukcja Rządowego Centrum Bezpieczeństwa  fot. RCB

- Prosimy mieszkańców o zabezpieczenie wszystkich przedmiotów ruchomych, znajdujących się na zewnątrz (balkony, ogródki, podwórka) oraz parkowanie samochodów w miejscach nienarażonych na spadające konary lub inne ruchome i ciężkie przedmioty. Na ulicach o dostosowanie prędkości jazdy do warunków atmosferycznych - prosi Małgorzata Szafran z Urzędu Miejskiego we Wrocławiu.

Podpowiada też, by bezwzględnie nie szukać schronienia pod drzewami, słupami i liniami energetycznymi oraz lekkimi konstrukcjami, jak wiaty autobusowe i tramwajowe. - W czasie burz prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i niewchodzenie do parków - mówi.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem