18 działających w rejonie Wrocławia firm z różnych branż prezentuje na ul. Świdnickiej swoje oferty pracy. Są propozycje zarówno dla specjalistów z wykształceniem zawodowym, jak i dla osób po studiach.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Ilu naprawdę mieszkańców ma Wrocław? 600, 700, a może 850 tys.? Trudno to dokładnie ustalić, ponieważ miasto przyciąga wiele nowych osób, ale nie zawsze są one ujmowane w statystykach. Przyjeżdżają tu na studia i zostają, bo znajdują ciekawe i dobrze płatne zajęcie. Albo po prostu przyjeżdżają za pracą.

TOMASZ PIETRZYK

Co ich przyciąga? Na pewno samo miasto: z ciekawą historią, przyjazne do życia i otwarte na nowych ludzi. Poza tym dużo propozycji zawodowych i dobre miejsca pracy.

Bo we Wrocławiu (ale i sąsiednich miejscowościach) są zakłady produkcyjne, centra badawcze, usług dla biznesu, a także wielkie centra dystrybucyjne. Polskie i zagraniczne, z ofertą dla ludzi w każdym wieku.

Z ich ofertą możecie zapoznać się na wystawie "Solidny pracodawca" przygotowanej przez "Gazetę Wyborczą Wrocław". Na przykład Toyota szuka 500 pracowników do swojego zakładu w Jelczu-Laskowicach, w którym produkowane będą silniki i skrzynie biegów do samochodów hybrydowych. I kolejnych stu do fabryki w Wałbrzychu. Natomiast koncern BSH wciąż poszukuje pracowników do wrocławskiego zakładu, w którym powstają lodówki i piekarniki.

Wystawę "Solidny pracodawca" znajdziecie na ul. Świdnickiej, niedaleko Rynku. Potrwa do 30 sierpnia. 

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Spokojnie spokojnie PiS już zadba o to żeby pracy we Wrocławiu nie było zbyt wiele. Zamiast do pracy prawdziwi Polacy powinni chodzić do kościołów i żyć z zapomóg społecznych. Brawo PiS Brawo Mirka Rozecka Brawo dobra zmiana!
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  Fajnie mamy w tym Wrocławiu, mam nadzieję że ktoś pociągnie to dalej w podobnym europejskim i otwartym kierunku.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0