Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

– Nie czekając na Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej, PiS jak najszybciej chce dokończyć demolkę Sądu Najwyższego. 24 lipca pod obrady Senatu trafił projekt ustawy o prokuraturze, który ma na celu ostateczne wykluczenie m.in. pierwszej prezes Sądu Najwyższego prof. Małgorzaty Gersdorf. Walka o Sąd Najwyższy i o nasze prawo do niezawisłego sądu wciąż się toczy, dlatego nie odpuszczamy, idziemy dalej! – podkreślają organizatorzy z grupy „Wrocław dla demokracji”.

Spotykamy się pod pręgierzem o godz. 21. – Odśpiewamy hymn Polski, oraz Odę do radości, a na koniec tradycyjnie zaświecimy w obronie naszych praw! – zapowiadają inicjatorzy spotkania.

Gazeta SuwerenaGazeta Suwerena red

Będziemy także rozdawać szczególne wydanie „Wyborczej” czyli „Gazetę Suwerena”. W numerze m.in. analiza Pawła Wrońskiego nt. zachowania Andrzeja Dudy, rozmowa z Adamem Bodnarem, rzecznikiem praw obywatelskich, apel prof. Jerzego Zajadły, artykuł Daniela Balsona z Amnesty International, a także poradnik, dotyczący tego, jak się zachować w wypadku zatrzymania przez policję.

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.