Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

– Po co zabijać zwierzęta na futro, skoro można przyozdobić swoje ciało tatuażem? – pytają aktywiści z Otwartych Klatek. Zgadzają się z nimi tatuatorzy: Gosiniec, Little Psycho Ink i Aleksei (alexey_tat), którzy w sobotę będą tatuować gości salonu ArtPanny Tattoo.

– Klienci wiedzą, czego dokładnie dotyczy akcja, i często dopytują się, kiedy będą kolejne takie wydarzenia. Tatuażami interesują się również weganie, wegetarianie, którzy z chęcią połączą dobre z pożytecznym. Mamy klientów, którzy specjalnie by wesprzeć fundacje przyjeżdżają do nas z Poznania, Gdańska i innych miast. Zorganizowaliśmy wspólnie również licytacje, w której można było wygrać tatuaż ze zdjęcia swojego pupila – zainteresowanie było duże – tłumaczy Małgorzata Kmieciak, jedna z tatuatorek.

O tym czy uda się wytatuować wszystkich zainteresowanych zadecyduje kolejność przyjścia do salonu. Osób, które chcą wesprzeć inicjatywę Otwartych Klatek, jest bowiem bardzo wiele.

– Zainteresowałam się wydarzeniem, ponieważ temat zwierząt, ich nielegalnych hodowli i skali cierpienia, jaka się z tym wiąże, jest mi bardzo bliski. Na co dzień staram się wspierać Stowarzyszenie „Otwarte Klatki” chociażby poprzez podpisywanie różnych petycji czy dorzucanie się groszem do zbiórek. Mam już jeden tatuaż wykonany w studiu Artpanny i jest to wizerunek mojego psa – uważam, że jest zdecydowanie lepszą ozdobą niż noszenie futra z norek. Dlatego popieram tę akcję i mam nadzieję, że przyniesie nie tylko fajne pamiątki na skórze, ale też realną refleksję nad problemem hodowli zwierząt na futra w Polsce – mówi Karolina Królak.

Dochód z wydarzenia zostanie w całości przekazany Otwartym Klatkom na walkę z przemysłem futrzarskim.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.